koszalin nowa baza lotniczego co to znaczy

Co to jest Koszalin: Nowa baza Lotniczego Pogotowia. Co znaczy: Lotniczego Pogotowia W Zegrzu.

Czy przydatne?

Koszalin: Nowa baza Lotniczego Pogotowia definicja

Co znaczy:

wydatek inwestycji to 450 tys. złotychKoszalin: Nowa baza Lotniczego Pogotowia

W Zegrzu Pomorskim koło Koszalina uruchomiono bazę sezonową Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wartość inwestycji to 450 tys. zł, a dodatkowe wydatki bieżące to ok. 200 tys. zł miesięcznie. Projekt dostał 100 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa zachodniopomorskiego.
Medicopter w sezonowej bazie LPR w Zegrzu PomorskimAutor: Starostwo Powiatowe w KoszlinieW placówce stacjonuje jeden medicopter EC 135 wspólnie z załogą pilotów i zespołem medycznym. Bazę wyposażono w pawilon socjalno-medyczny i halę namiotową dla helikoptera. Przedsięwzięcie jest finansowane w dużej mierze ze środków własnych powiatu koszalińskiego przy wsparciu samorządów gmin, miast i powiatów znajdujących się obok operacyjnym bazy w Zegrzu. Kapitał z budżetu urzędu marszałkowskiego zostały przeznaczone na zakup kontenerów i wyposażenia jednostki.


Sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim pozwala zabezpieczyć cały teren województwa zachodniopomorskiego w dziedzinie lotniczego ratownictwa medycznego. Na tym obszarze funkcjonuje jedna stała baza LPR zlokalizowana w Goleniowie, jednak przez wzgląd na sezonem wakacyjnym i wzmożonym ruchem turystycznym w regionie nadmorskim, istnieje potrzeba powiększenia wysiłków w obszarze świadczeń pogotowia ratunkowego.


Baza ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom przebywającym obok operacyjnym medicoptera (w promieniu 80 km od bazy) w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia. Rejon operacyjny obejmuje całe wybrzeże środkowopomorskie po Słupsk i pow. słupski w woj. pomorskim i pojezierze drawskie od południa.


Baza działa funkcjonuje w sezonie letnim (od 23 czerwca do 5 września). Po wakacjach śmigłowiec wspólnie z załogą powróci do macierzystej jednostki w Szczecinie, a pow. zabezpieczy infrastrukturę bazy w Zegrzu do następnego sezonu.


Placówka podlega Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Obszar Zachód w Szczecinie i jest elementem ogólnopolskiej struktury ratownictwa medycznego.


Czym jest Koszalin: Nowa baza znaczenie w Leczenie K .