koszalin pieniądze co to znaczy

Co to jest Koszalin: Pieniądze na profilaktykę czerniaka. Co znaczy: profilaktykę czerniaka Szpital.

Czy przydatne?

Koszalin: Pieniądze na profilaktykę czerniaka definicja

Co znaczy:

Szpital beneficjentem dotacjiKoszalin: Kapitał na profilaktykę czerniaka

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie dostał od urzędu marszałkowskiego woj. zachodniopomorskiego kapitał na realizację drugiej edycji programu zdrowotnego "Profilaktyka i inicjalne rozpoznanie czerniaka".
Program ten został uruchomiony w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie w maju 2011 roku. Odbyły się wówczas podwójnie całodniowe, bezpłatne badania profilaktyczne. Przeprowadzono badania dermatologiczne u 105 osób, z czego u 27 pacjentów rozpoznano zmiany skórne wymagające konsultacji chirurgicznej i usunięcia. Liczba osób, która zgłosiła się na badania znacząco przekroczyła budżet programu.


- Odbywająca się w ramach programu akcja informacyjno-edukacyjna spowodowała, iż coraz większa liczba osób była zainteresowała badaniem zmian skórnych. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów pracownicy szpitala zadeklarowali chęć organizacji następnych akcji profilaktycznych – informuje Radosław Soćko z wydziału prasowego urzędu marszałkowskiego woj. zachodniopomorskeigo.


aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia drugiej edycji Programu w 2011 r., która umożliwi przeprowadzenie badań profilaktycznych u kolejnej ekipy osób. Środki finansowe wysokości 15 tys. zł pozwolą na przebadanie ok. 100 osób. Pierwsza edycja programu kosztowała 18 tys. zł. Celem Programu jest obniżenie umieralności na skutek czerniaka u mieszkańców Koszalina i okolic przez inicjalne rozpoznanie zmian.


Czym jest Koszalin: Pieniądze na znaczenie w Leczenie K .