koszalin remont oddziału co to znaczy

Co to jest Koszalin: remont oddziału zakaźnego. Co znaczy: zakaźnego W Szpitalu Wojewódzkim w.

Czy przydatne?

Koszalin: remont oddziału zakaźnego definicja

Co znaczy:

Inwestycja w szpitalu wojewódzkimKoszalin: remont oddziału zakaźnego

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie trwa modernizacja dziecięcego oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Wydatek inwestycji wyniesie ok. 1,5 mln zł. Przewarzająca część tej stawki - 1,2 mln zł zostanie przekazane z budżetu województwa zachodniopomorskiego.
Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Elektra z Koszalina. W ramach prac realizowane jest zamiana instalacji, okien, wykładzin, tynków, glazury i posadzek, malowanie ścian i sufitów. Ogólna powierzchnia objęta remontem to 445 mkw. W ramach inwestycji wymienione zostało również centralne ogrzewane i dobudowana również nowa winda. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie września.

Dziecięcy oddział zakaźny to jedyny oddział, który obsługuje cały obszar. Drugi w woj. jest w Szczecinie. Posiada 20 łóżek. Wskutek modernizacji poprawią się warunki pobytu pacjentów, pomiędzy innymi będzie również sposobność pobytu matki wraz z chorym dzieckiem. W planach jest również remont oddziału zakaźnego dla dorosłych. Zaczyna się również budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i nowych pawilonów szpitalnych.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie liczy 641 łóżek. W 2009 roku hospitalizowano tutaj 30550 osób i udzielono powyżej 200 tys. porad. Placówka prowadzi 21 oddziałów, w tym neurochirurgii, chirurgii dziecięcej onkologii i chemioterapii. Prowadzi także stację dializ i cztery zakłady, w tym patomorfologii i diagnostyki radiologicznej. Przy szpitalu działają również poradnie specjalistyczne, w tym kardiologii dziecięcej, hepatologiczna, leczenia padaczek. Przy placówce pracują również ambulatoria chirurgiczne, laryngologiczne i okulistyczne.


Czym jest Koszalin: remont oddziału znaczenie w Leczenie K .