koszalin szpital oszczędzi co to znaczy

Co to jest Koszalin: Szpital oszczędzi energię. Co znaczy: oszczędzi energię Szpital Wojewódzki w.

Czy przydatne?

Koszalin: Szpital oszczędzi energię definicja

Co znaczy:

Projekt dofinansowany poprzez NFOŚiGWKoszalin: Szpital oszczędzi energię

Szpital Wojewódzki w Koszalinie zrealizuje projekt o wartości niemal 13 mln złotych, dzięki któremu placówka będzie mogła ograniczyć zużycie energii w swoich budynkach. Szpital dostał dofinansowanie na ten cel z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Fundusz dofinansował projekt w stawce 3,88 mln zł, a na następne 7,76 mln zł udzielił niskooprocentowanej pożyczki. Pozostałe 1,3 mln zł będzie pochodziło z budżetu szpitala. Wniosek w kwestii dofinansowania placówka złożyła do NFOŚiGW w kwietniu ubiegłego roku. W tym tygodniu szpitalowi przekazano uchwałę dotyczącą przekazania dotacji i pożyczki.


- Inwestycja obejmuje raczej prace term modernizacyjne, w tym wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian i położenie tynków i wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne – zmienia Monika Zaremba, rzecznik koszalińskiego szpitala. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2012 roku, a więc po zakończeniu aktualnie trwającej innej inwestycji - modernizacji szpitala i dobudowie łączników, które będą drogą komunikacyjną między dotychczasowymi budynkami i nowymi pawilonami. Wszystkie prace powinny zostać zakończone do końca 2013 roku.


W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie w ramach przedtem zdobytych funduszy zostały już zamontowane solary, dzięki którym otrzymywana jest energia do ogrzewania wody.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie liczy 641 łóżek. Placówka prowadzi 21 oddziałów, w tym neurochirurgii, chirurgii dziecięcej onkologii i chemioterapii. Prowadzi także stację dializ i cztery zakłady, w tym patomorfologii i diagnostyki radiologicznej. Przy szpitalu działają również poradnie specjalistyczne.Czym jest Koszalin: Szpital oszczędzi znaczenie w Leczenie K .