koszalin szpital co to znaczy

Co to jest Koszalin: Szpital zmodernizował oddział. Co znaczy: zmodernizował oddział Szpital.

Czy przydatne?

Koszalin: Szpital zmodernizował oddział definicja

Co znaczy:

Lepsze warunki dla pacjentówKoszalin: Szpital zmodernizował oddział

Szpital Wojewódzki w Koszalinie otworzył po modernizacji oddziały patologii ciąży i noworodka. Placówka wymieniała sprzęt na oddziale, a inwestycja była zrealizowana przy współudziale środków unijnych i samorządu wojewódzkiego.
Oddziały zostały kompleksowo zmodernizowane, wymieniony został cały sprzęt i wyposażenie. Inwestycja ta została zrealizowana dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W zmodernizowanym pododdziale patologii ciąży znajduje się: 8 sal zaopatrzonych łącznie w 20 nowoczesnych łóżek, 5 łazienek, klimatyzowaną salę porodową i operacyjną i salę pooperacyjna. Oddział patologii noworodka i wcześniaka zaopatrzony jest w sale neonatologiczne dla dzieci chorych i wcześniaków, zaopatrzone w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną. Przy oddziałach powstały również pokoje hotelowe dla matek karmiących.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie liczy 641 łóżek. W 2009 r. hospitalizowano 30550 osób, udzielono powyżej 200 tys. porad. W szpitalu pracuje 1398 osób. Placówka prowadzi 21 oddziałów, w tym neurochirurgii, chirurgii dziecięcej onkologii i chemioterapii. Prowadzi także stację dializ i cztery zakłady, w tym patomorfologii i diagnostyki radiologicznej. Przy szpitalu działają również poradnie specjalistyczne, w tym kardiologii dziecięcej, hepatologiczna, leczenia padaczek. Przy placówce pracują również ambulatoria chirurgiczne, laryngologiczne i okulistyczne. W szpitalu rozpoczęła się również modernizacja warta 60 mln zł. Jest odświeżany oddział ginekologiczno-położniczy, stworzenie również nowy blok operacyjny na osiem sal. Projektowany kompleks szpitalny jest przeznaczony do zapewnienia mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego kompleksowej opieki zdrowotnej . Szacowana liczba osób objętych opieką wyniesie około 600 tys.


Czym jest Koszalin: Szpital znaczenie w Leczenie K .