koszt amortyzacyjny co to znaczy

Co to jest Koszt amortyzacyjny obciążeniem dla spółki. Co znaczy: amortyzacyjny obciążeniem dla.

Czy przydatne?

Koszt amortyzacyjny obciążeniem dla spółki definicja

Co znaczy:

Wojciech Miazga, Dyrektor szpitala w Ostrołęcewydatek amortyzacyjny obciążeniem dla firmy

Szpital w Ostrołęce - w obecnej ssytuacji - wedle ustawą o działalności leczniczej, nie musi być przekształcony. Zdaniem Wojciecha Miazgi, dyrektora tej placówki, przekształcenie mogłoby okazać się negatywne z racji na spory >>wydatek amortyzacji, który szpital generuje.
- Myślę, iż na koniec roku placówka się zbilansuje. Moim zdaniem, dopóki nasz szpital będzie miał nieujemny rezultat finansowy, to organ założycielski nas nie przekształci. Jesteśmy specyficzną jednostką, nasz szpital jest nowy, więc naszym kluczowym problemem jest wielki >>>wydatek amortyzacyjny. Z tą sytuacją łatwiej jest funkcjonować, działając w formule SP ZOZ-u niż w firmie. Dopóki więc mamy taką sytuację, to rozsądek nakazywałby pozostać w obecnym kształcie – ocenia Wojciech Miazga.


- Uważam, iż przekształcenie szpitali w firmy skutkuje zarówno dobre, jak i złe efekty. Z jednej strony, dzięki przekształceniom jest szansa na wyrównanie rynku i wejście publicznych placówek w usługi komercyjne. Aczkolwiek, jak się okazuje, może to nie być takie proste. Jeśli zaś chodzi o te bardziej niekorzystne aspekty przekształceń, to w firmie musi być kilkuosobowy zarząd, który na każdą decyzję prezesa musi wyrazić zgodę. W SP ZOZ-ie, co prawda, trzeba konsultować się z poradą socjalną, lecz w ogólnych i bardzo najważniejszych sprawach, dyrektor zaś podejmuje na bieżąco decyzje. Oprócz tego firma to przedsiębiorstwo, którego działalność klasyfikuje kodeks firm handlowych. Nie wiem, czy szpitale do tego dorosły. Nie wolno również zapominać o załodze, jej przekonanie do przekształcenia może okazać się najtrudniejsze – podkreśla dyrektor szpitala w Ostrołęce.
R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Koszt amortyzacyjny znaczenie w Leczenie K .