koszty pracownicze spółce co to znaczy

Co to jest Koszty pracownicze w spółce poniżej 61 proc.. Co znaczy: wydatki pracownicze w firmie.

Czy przydatne?

Koszty pracownicze w spółce poniżej 61 proc. definicja

Co znaczy:

Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzuwydatki pracownicze w firmie poniżej 61 procent

>>wydatki pracownicze w firmie powinny kształtować się poniżej 61 procent<< Pracownicy jednak powinni godzić się na wyższe pensje w zamian za rezygnację ze świadczeń okolicznościowych. Zbyt wysokie roszczenia mogą blokować inwestycje i postęp. Podobnie jak ograniczenia NFZ.
- Szpital ma ograniczoną sposobność redukcji etatów z racji na bezpieczeństwo pacjentów, aczkolwiek u nas >>>>wydatki pracownicze wynoszą 80 procent<<< wpływów – mówi Mariusz Wójtowicz, prezes zarządu firmy Szpital Miejski w Zabrzu – Jednak sprawy pracownicze są jednym z czynników mogących blokować postęp szpitalnej firmy. Chodzi o wszystkie świadczenia jubileuszowe, przedświąteczne, które są obciążeniem. Podobnie doprecyzowana powinna zostać sprawa możliwości udzielania świadczeń komercyjnych. Na razie Narodowy Fundusz Zdrowia dobrze wycenia procedury kardiologii inwazyjnej, dializy, w mniejszym stopniu okulistykę. Pozostałe nie są normalnie rentowne i dziś zorganizowanie jednostki medycznej funkcjonującej tylko w ramach kontraktu NFZ jest wręcz niemożliwe. W czasie gdy NFZ ogranicza działalność komercyjną przez zapisy w umowach dotyczące sprzętu, dyspozycyjności pracownika. sposobność udzielania usług komercyjnych to jednak zdecydowany plus firmy, aczkolwiek i jest tu druga strona medalu. >>>>>wydatki porodu fizjologicznego w dobrych warunkach z obsługa psychologa, anestezjologa wynoszą ok. 2- 2,5 tys. zł, w czasie gdy świadczenie wyceniane jest na 1,8 tys. zł.


Szpital Miejski w Zabrzu prowadzi dziewięć oddziałów – dwa wewnętrzne, oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, dermatologii, neurologii, położnictwa i ginekologii, neonatologii. Kontrakty szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 39,58 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone 38,2 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 11 mln zł, chirurgii ogólnej – 5,5 mln zł, położnictwa i ginekologii – 5,5 mln zł.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Koszty pracownicze w spółce znaczenie w Leczenie K .