niższe zoz\ koszty spółce proc co to znaczy

Co to jest Koszty w spółce są o 30 proc. niższe niż w SP ZOZ. Co znaczy: firmie są o 30 procent.

Czy przydatne?

Koszty w spółce są o 30 proc. niższe niż w SP ZOZ definicja

Co znaczy:

Sławomir Jagieła, prezes zarządu PCM w Grójcuwydatki w firmie są o 30 procent niższe niż w SP ZOZ

- Przed zmianą formy własności SP ZOZ w Grójcu był zadłużony i generował utraty. Aktualnie szpital się bilansuje i znacznie redukował >>wydatki działalności – informuje Sławomir Jagieła, prezes zarządu firmy Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu.
- Przed zmianą formy własności SP ZOZ był zadłużony i generował utraty. Dlatego także samorząd podjął decyzję o postawieniu szpitala w stan likwidacji. Następnie przejął jego długi i zobowiązał się do spłaty wierzycieli. Tym samym firma nieobciążona długami rozpoczęła działalność, kierując restrykcyjną politykę finansową, a >>>wydatki jej funkcjonowania są do 30 procent niższe niż w szpitalu publicznym – ocenia Sławomir Jagieła.


- Mechanizm przekształcenia SP ZOZ-u w spółkę trwał do końca roku 2010. Podjęte zostały działania restrukturyzacyjne, mające na celu bilansowanie się nowo powstałej firmy. Należało doprowadzić do głębokiej restrukturyzacji i obniżenia wydatków działalności. Warunki udanej restrukturyzacji to zapewnienie szpitalowi fachowego zarządu, zaangażowanie i wsparcie ze strony organu założycielskiego i dopasowanie rozmiaru zatrudnienia do rzeczywistych potrzeb i wzmocnienie dyscypliny finansowej – uważa prezes zarządu firmy PCM w Grójcu.


firma Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu powstała 30 stycznia 2010 roku i przejęła działalność medyczną SP ZOZ – Szpitala Powiatowego. 100 procent udziałów należy do powiatu grójeckiego. Przekształcenie odbywało się w ramach programu „Ratujemy polskie szpitale” (tak zwany plan B).R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!
Czym jest Koszty w spółce są o 30 proc znaczenie w Leczenie K .