kraków września otwarcie co to znaczy

Co to jest Kraków: 24 września otwarcie pawilonu za 23 mln zł. Co znaczy: otwarcie pawilonu za 23.

Czy przydatne?

Kraków: 24 września otwarcie pawilonu za 23 mln zł definicja

Co znaczy:

Szpital dziecięcy z lepszymi warunkamiKraków: 24 września otwarcie pawilonu za 23 mln zł

Szpital dziecięcy św. Ludwika w Krakowie 24 września 2010 roku otworzy nowy pawilon przeznaczony na potrzeby psychiatrii dziecięcej i poradni specjalistycznych. Wydatek projektu wyniesie powyżej 23 mln zł. jest on współfinansowany poprzez środki unijne.
Inwestycja pozwoliła na przeniesienie jedynego na terenie województwa małopolskiego oddziału psychiatrii dzieci wspólnie z kompleksem dziecięcych poradni psychiatrycznych na teren szpitala przy ul. Strzeleckiej i umożliwia pełne zabezpieczenie opieki nad dziećmi ze schorzeniami psychiatryczno-pediatrycznymi. Ponadto, docelowo inwestycja ta zmniejszy wydatki funkcjonowania szpitala, umożliwi powiększenie kontraktu z NFZ, zdecydowanie poprawi komfort hospitalizowanych pacjentów.

Całkowita powierzchnia użytkowa pawilonu wynosi powyżej 4000 mkw. Nowy przedmiot został w pełni zintegrowany informatycznie z częścią szpitalną, wprowadzona zostanie e-rejestracja i elektroniczne karty identyfikacyjne pacjenta. Pośrodku roku będzie można tu udzielić pomocy powyżej 50 tys. pacjentom. Na parterze zlokalizowany jest oddział psychiatrii dziecięcej o łącznej powierzchni użytkowej 1262 m kw, z pełnym zapleczem wyposażonym w sale lekcyjne, świetlice, pracownię komputerową, siłownię, plac zabaw i szkołę dla dzieci przebywających na oddziale. Oddział Psychiatryczny jest w pełni monitorowany, zaopatrzony w kamery, karty magnetyczne i całodobową monitorowaną dostępność do pomieszczeń.

Kondygnacja I piętra przeznaczona została na poradnie specjalistyczne, w tym poradnie psychologiczne i gabinety diagnostyczno-zabiegowe (okulistyka, ortopedia, dermatologia, stomatologia) o łącznej powierzchni 1295 m kw. Pracownie zaopatrzone zostały w najnowocześniejszy sprzęt, w tym między innymi aparat endoskopowy, echokardiograf, urządzenia do monitorowania czynności organizmu (holter EKG, holter ciśnieniowy, holter EEG). Dodatkowo

na wyposażeniu poradni jest całkowity panel do badan alergologicznych, pH-metrii i WTA.

W obiekcie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne: zintegrowany mechanizm kierowania budynkiem, instalację wentylacyjną z odzyskiem ciepła, kontrolowany dostęp do pomieszczeń z rejestracją osób wchodzących i wychodzących.Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie jest placówką, która oferuje specjalistyczne usługi zarówno w dziedzinie lecznictwa zamkniętego jak i ambulatoryjnego. Usługi medyczne realizowane są w oddziałach szpitalnych, poradniach przyszpitalnych, a również w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Szpital jest jedynym na terenie miasta Krakowa poza Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Prokocimiu, wielospecjalistycznym szpitalem dziecięcym.


Czym jest Kraków: 24 września otwarcie znaczenie w Leczenie K .