kraków inwestycja nowy budynek co to znaczy

Co to jest Kraków: inwestycja w nowy budynek za 29 mln zł. Co znaczy: za 29 mln zł 20 lipca.

Czy przydatne?

Kraków: inwestycja w nowy budynek za 29 mln zł definicja

Co znaczy:

Szpital planuje rozbudowęKraków: inwestycja w nowy budynek za 29 mln zł

20 lipca samorząd województwa małopolskiego przyznał 2 mln zł dofinansowania do nowych obiektów Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie. Łączne wydatki inwestycji w adaptację pomieszczeń i rozbudowę placówki wyniosą 29,2 mln złotych.
Szpital planuje adaptację 5-kondygnacyjnego budynku przy ul. Osieckiego, który po przebudowie i rozbudowie będzie miał powierzchnię około 5 948 m kw. Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2010-2012.

Zakres robót budowlanych obejmuje przebudowę i modernizację istniejącego budynku, dobudowę dwóch klatek schodowych, wind i części recepcyjnej, budowę wewnętrznego układu drogowego i przebudowę drogi dojazdowej i zagospodarowanie terenu.

W adaptowanym obiekcie znajdą się – między innymi – szpitalne oddziały łóżkowe (łącznie na 60 łóżek), zespół operacyjny (4 sale operacyjne), gabinet skupiająca poradnie specjalistyczne, laboratorium analityki ogólnej i dział przyjęć planowanych (przyjęcia do szpitala, doraźne zabiegi, doraźna pomoc ambulatoryjna).

Szpital okulistyczny wykonuje około 4,3 tys. procedur operacyjnych rocznie. Operuje się w nim zaćmę i jaskrę. Wykonuje leczenie AMD i laseroterapię, operacyjne leczenie schorzeń siatkówki, operacyjne leczenie schorzeń nowotworów, leczenie schorzeń i niedrożności dróg łzowych u dzieci i dorosłych, plastykę powiek, leczenie urazów gałki ocznej. Szpital prowadzi dwa oddziały okulistyczne. W pierwszym wykonuje się leczenie zaćmy u dzieci i dorosłych z wykorzystaniem ultradźwięków, fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej i diagnostykę i leczenie schorzeń siatkówki. W drugim wykonuje się plastykę oczodołów i rekonstrukcję powiek.Czym jest Kraków: inwestycja w nowy znaczenie w Leczenie K .