kraków laparoskop nowej co to znaczy

Co to jest Kraków: Laparoskop nowej generacji u Bonifratrów. Co znaczy: nowej generacji u.

Czy przydatne?

Kraków: Laparoskop nowej generacji u Bonifratrów definicja

Co znaczy:

Sprzęt do zabioegów małoinwazyjnychKraków: Laparoskop nowej generacji u Bonifratrów

Krakowski Szpital Bonifratrów kupił laparoskop najnowszej generacji. Urządzenie będzie używane poprzez ekspertów oddziału chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej, gdzie rocznie operowanych jest powyżej 1,6 tys. pacjentów, w tym powyżej 800 sposobem techniką laparoskopową.
Jakość nowego sprzętu pozwala na znaczące podniesienie bezpieczeństwa i precyzji realizowanych zabiegów laparoskopowych. Nowy laparoskop może także służyć szkoleniu nowej kadry chirurgów. Tor wizyjny prezentujący obraz z pola operacyjnego działa w systemie HD i daje sposobność uzyskania najwyższej jakości obrazu umożliwiając lekarzowi precyzyjny wgląd w operowane miejsce.


Kupiony poprzez krakowski Szpital Bonifratrów mechanizm pozwala z największą dokładnością zapisywać i przekazywać obraz z monitora i pola operacyjnego, co pozwala na transmisję, odtwarzanie wykonanych przedtem zabiegów operacyjnych, co jest wybitną sposobem szkolenia w tego typu technikach operacyjnych. Obecnie Szpital dysponuje dwoma tego typu zestawami i zestawem narzędzi laparoskopowych pozwalającym na wykonywanie na dzień 6-8 zabiegów tego typu.


-Lekarze naszego oddziału zdobywają nowe zdolności, podejmują się wykonywania zabiegów najnowszymi sposobami. Do realizacji usług na takim poziomie chcemy używać z narzędzi najnowszych generacji, oferując pacjentom najwyższą jakość i bezpieczeństwo leczenia - mówi prof. Antoni Cienciała, ordynator oddziału.


Oddział prowadzony poprzez prof. Antoniego Cienciałę specjalizuje się w chirurgii laparoskopowej pęcherzyka żółciowego, przepuklin i innych tego typu zabiegach. Operacje przepuklin pachwinowych przeprowadza wyłącznie sposobami beznapięciowymi. Wykonuje także sporo operacji jelita grubego, odbytu i odbytnicy.


Szpital Bonifratrów w Krakowie jest interdyscyplinarnym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem zachowawczym i operacyjnym, udzielaniem porad ambulatoryjnych i wysokospecjalistyczną diagnostyką. Usługi realizuje zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i odpłatnie.


Szpital jest jednym z w najwyższym stopniu liczących się w Polsce ośrodków zajmujących się leczeniem chorób naczyń realizowanym poprzez Regionalne Centrum Chorób Naczyń. Rocznie w Wojewódzkiej Poradni Chorób Naczyń konsultowanych jest powyżej 16 tys. pacjentów. Szpital prowadzi oddział chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej, wojewódzki oddział chirurgii naczyń i angiologii, oddział anestezjologii i intensywnej terapii i oddział chorób wewnętrznych i angiologii


Czym jest Kraków: Laparoskop nowej znaczenie w Leczenie K .