kraków produkty canberra life co to znaczy

Co to jest Kraków: produkty za 1 mln zł od Canberra i Life. Co znaczy: zł od Canberra i Life.

Czy przydatne?

Kraków: produkty za 1 mln zł od Canberra i Life definicja

Co znaczy:

Inwestycje w medycynę nuklearnąKraków: produkty za 1 mln zł od Canberra i Life

Szpital Uniwersytecki w Krakowie kupił od Life Technologies i Canberra Packard analizator do sekwencjonowania DNA i urządzenia konieczne do pracy z izotopami za łączną kwotę 1,15 mln zł. Zakupy były współfinansowane ze środków unijnych.
Zakupy zostały zrealizowane w ramach projektu – Zakup i instalacja aparatu SPECT CT i modernizacja zakładu medycyny nuklearnej. Life Technologies sprzedała sekwenator DNA sposobem kapilarną za 548,59 tys. zł. Canberra Packard sprzedała między innymi automatyczny licznik promieniowania gamma, dygestorium radiochemiczne, komorę chromatograficzną, stół laboratoryjny, monitor skażenia rąk, radiochromatograf za łączną sumę 603,26 tys. zł.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie prowadzi 29 klinik, w tym między innymi neurochirurgii i neurotraumatologii, neonatologii, endokrynologii ginekologicznej, chirurgii ogólnej i gastroenterologicznej, hematologii, alergii i immunologii.

Właścicielem Life Technologies sp. z ograniczoną odpowiedzialnością jest Applied Technologies, firma z której połączenia z Invitrogen Corporation powstała notowana na giełdzie amerykańskiej Life Technologies. Pieniądze wniesiony do firmy polskiej to 1,45 mln zł. Przychody amerykańskiej Life Technologies wzrosły w 2009 roku o 7 proc. do to 3,3 mld dolarów. Marża operacyjna wzrosła do 26,6 proc w 2009 z 23,6 procent w roku 2008, a zysk operacyjny wyniósł 879 mln dolarów. Spółka zatrudnia około 9 tys. pracowników i jest obecna w 160 państwach.

Canberra Packard funkcjonuje od 1987 roku z siedzibą w Austrii. Dostarcza rozwiązań technologicznych i pomiarowych przy pracy z promieniowaniem jonizującym. Spółka sprzedaje również urządzenia do terapii nowotworów, do wykorzystania w medycynie nuklearnej, biotechnologii, czy przemyśle farmaceutycznym. Zatrudnia około 80 osób w biurach w Austrii, na Białorusi, w Bułgarii, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.


Czym jest Kraków: produkty za 1 mln zł znaczenie w Leczenie K .