kraków rozpoczęcie budowy co to znaczy

Co to jest Kraków: Rozpoczęcie budowy CUMRiK. Co znaczy: budowy CUMRiK zaczyna się budowa Centrum.

Czy przydatne?

Kraków: Rozpoczęcie budowy CUMRiK definicja

Co znaczy:

Najnowocześniejsze centrum urazoweKraków: Rozpoczęcie budowy CUMRiK

zaczyna się budowa Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie. 6 października 2011 roku wmurowano kamień węgielny. Inwestycja ma kosztować 70 mln. Jak mówi Marek Sowa, Marszałek Małopolski, Centrum powinno zostać otwarte w 2013 roku.
Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof stworzenie przy ul. Kopernika w Krakowie. Jego działalność obejmie udzielanie pomocy pomocy ofiarom najcięższych wypadków. W nowopowstałym, 5-kondygnacyjnym budynku CUMRIK znajdzie się nowoczesny oddział ratunkowy, blok operacyjny z 6 specjalistycznymi salami i 4 oddziałami: zabiegowym, internistycznym, anestezjologii i intensywnej terapii.


Jak pokazują statystyki, urazy powypadkowe są powodem aż 80 procent zgonów. Nowopowstałe Centrum da szansę na przeżycie większej liczbie ofiar wypadków i pozwoli zmniejszyć śmiertelność nawet o połowę. Będzie mogło udzielić pomocy powyżej 2 mln osób. Organizacja centrum urazowego, prócz odpowiedniego wyposażenia aparaturowego, powinna uwzględniać konieczność szybkiego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi jego częściami. Z racji na specyfikę i wagę szybkości interwencji medycznej czasem konieczny okazuje się podział pacjentów w zależności od stopnia poszkodowania. W Polsce ma powstać w sumie 13 centrów urazowych, jednak w większości ich tworzenie opiera się o oddziału już funkcjonujące w danej placówce. W Krakowie w Szpitalu Uniwersyteckim stworzenie praktycznie nowy szpital przeznaczony do udzielania pomocy osobom z bezpośrednim zagrożeniem życia.


Szpital Uniwersytecki, przy którym powstaje CUMRiK to ponadregionalny, największy publiczny szpital w Polsce. Jest wiodącym w skali państwie wielospecjalistycznym ośrodkiem medycznym. Pośrodku roku hospitalizowanych jest w nim 75 tys. pacjentów z całej Polski. Szpital to kompleks kilkunastu budynków o pow. prawie 19 ha.


Inwestycja CUMRiK jest współfinansowana ze środków unijnych.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Kraków: Rozpoczęcie budowy znaczenie w Leczenie K .