kraków spór szpitala co to znaczy

Co to jest Kraków: spór o 4,6 mln zł dla szpitala. Co znaczy: zł dla szpitala firma powołana do.

Czy przydatne?

Kraków: spór o 4,6 mln zł dla szpitala definicja

Co znaczy:

Przekształcenie placówki medycznejKraków: spór o 4,6 mln zł dla szpitala

firma powołana do przejęcia działalności medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie zalega z przekazaniem 4,6 mln zł na rzecz placówki. Nieodpłatnie może jeszcze przejąć zapasy warte 2,1 mln zł.
kapitał, zdaniem samorządu wojewódzkiego, należą się szpitalowi za przekazane firmie zapasy między innymi leków, środków medycznych i drobnego sprzętu. Prezes nowo powołanej firmy zgłosił swoje propozycje rozliczeń, lecz samorząd nie zgadza się na nie, aczkolwiek nie ujawnił, jakie to propozycje.

Samorząd poinformował jednak, iż na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników zgłosi wniosek o zapłatę na rzecz szpitala 4,6 mln zł za przejęte zapasy i umożliwi nieodpłatne przejęcie zapasów na kwotę 2,1 mln zł.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie prowadzi 21 oddziałów o pełnym przekroju specjalizacji, świadcząc usługi dla populacji mieszkańców Krakowa i okolic, odległych regionów Polski, jak także dla pacjentów z zagranicy. Na terenie szpitala funkcjonują oddziały o specjalnościach unikalnych w regionie takie jak: toksykologii, chirurgii szczękowo – twarzowej, hematologii, leczenia oparzeń i chirurgii plastycznej, onkologii, oddział urazów wielonarządowych, urologii. WSS im. L. Rydygiera w Krakowie jest sporym centrum chirurgicznym, pośrodku roku wykonuje się tutaj 10 tys. zabiegów, w tym pomiędzy innymi wszczepiania endoprotez, rozruszników serca i szeroki wachlarz operacji okulistycznych. W ramach hospitalizacji całodobowej przyjmowanych jest 30 tys. pacjentów, a w samych poradniach liczba pacjentów, którym udziela się porad, wynosi 140 tys. rocznie.


Czym jest Kraków: spór o 4,6 mln zł dla znaczenie w Leczenie K .