kraków zakup angiografu co to znaczy

Co to jest Kraków: zakup angiografu za 3,2 mln zł. Co znaczy: angiografu za 3,2 mln zł Szpital.

Czy przydatne?

Kraków: zakup angiografu za 3,2 mln zł definicja

Co znaczy:

Doposażenie placówki w aparaturę medycznąKraków: zakup angiografu za 3,2 mln zł

Szpital Uniwersytecki w Krakowie planuje zakup angiografu cyfrowego. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 800 tys. euro, a więc około 3,2 mln zł. Zakup może zostać sfinansowany z dotacji przyznawanej poprzez Ministerstwo Zdrowia.


Na razie jednak nie została podpisana stosowna umowa. Angiograf służy do obrazowania stanu naczyń wieńcowych i wykonywania procedur z zakresu kardiologii inwazyjnej.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie liczy 29 klinik i szereg ambulatoriów. Posiada 1526 łóżek i zatrudnia ok. 3500 wysoko pracowników. Rocznie hospitalizowanych jest tutaj około 38 tys. pacjentów z całej Polski, a liczba udzielonych konsultacji w ambulatoriach przekracza 300 tys. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 395,36 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone ok. 355,65 mln zł. Powyżej 25 mln zł jest przeznaczone na chemioterapię, powyżej 54 mln zł na finansowanie programów leczenia chorób rzadkich. W dziedzinie lecznictwa stacjonarnego umowy o największej wartości obejmują kardiologie i angiologię – 47 mln zł, anestezjologię i intensywną terapię – 21,5 mln zł, neurochirurgię – 21 mln zł, chirurgię ogólną – 14 mln zł. Organem prowadzącym szpital jest Collegium Medicum, który prócz Szpitala Uniwersyteckiego jest organem założycielskim dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem, Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie.

Czym jest Kraków: zakup angiografu za 3 znaczenie w Leczenie K .