krapkowice coraz więcej co to znaczy

Co to jest Krapkowice: coraz więcej pacjentów. Co znaczy: więcej pacjentów NZOZ Krapkowickie.

Czy przydatne?

Krapkowice: coraz więcej pacjentów definicja

Co znaczy:

Szpitalna firma rozwija działalnośćKrapkowice: coraz więcej pacjentów

NZOZ Krapkowickie Centrum Zdrowia pozyskuje coraz więcej kobiet, które decydują się na poród w tym właśnie szpitalu. Wpływa na to oddany do użytku latem 2010 roku nowy czteropiętrowy budynek placówki, który kosztował około 20 mln zł.
- Mamy nowy trakt porodowy, w pełni zaopatrzone sale łóżkowe, oferujemy darmowe znieczulenia w trakcie porodów – mówi Ilona Mróz, prezes zarządu firmy prowadzącej szpital. - Aktualnie poszukujemy środków na wymianę wyposażenia pracowni kardiologicznej.

Oddziały placówki znajdują się aktualnie w jednej lokalizacji na osiedlu Otmęt. Do istniejących obiektów dobudowany został blok operacyjny na dwie sale operacyjne i właśnie trakt porodowy z trzema salami i salą cięć cesarskich. Lepsza jest aktualnie organizacja pracy oddziałów. Kapitał na inwestycje pochodziły ze starostwa w Krapkowicach, 99 tys. zł na doposażenie oddziału położniczego i noworodkowego pochodziło z fundacji TVN. Sam szpital wydał w 2010 roku około 1,3 mln zł na pracownię RTG, pracownię endoskopową i meble i drobny sprzęt medyczny.

- Ta inwestycja trochę nadwyrężyła nasz budżet, dlatego pewnie rezultat na koniec 2010 roku nie będzie tak dobry jak w roku 2009 – mówi Ilona Mróz.

Szpital w Krapkowicach w formie firmy funkcjonuje od marca 2009 roku. Po dziewięciu miesiącach funkcjonowania jako NZOZ miał 330 tys. zł zysku netto. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 15,68 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – blisko 12 mln zł. Największa umowa – 4,8 mln zł dotyczy świadczeń z zakresu chorób wewnętrznych, blisko 2,5 mln zł jest przeznaczone na chirurgie ogólną i powyżej 1,66 mln zł na ginekologię i położnictwo.


Czym jest Krapkowice: coraz więcej znaczenie w Leczenie K .