krapkowice usługi komercyjne co to znaczy

Co to jest Krapkowice: usługi komercyjne w szpitalu. Co znaczy: komercyjne w szpitalu Krapkowickie.

Czy przydatne?

Krapkowice: usługi komercyjne w szpitalu definicja

Co znaczy:

Szpitalna firma rozszerza zakres usługKrapkowice: usługi komercyjne w szpitalu

Krapkowickie Centrum Zdrowia od września 2010 roku uruchomiło nowe usługi komercyjne z zakresu okulistyki i urologii. Za zabiegi można płacić w ratach, gdyż NZOZ współpracuje z regionalnym Bankiem Spółdzielczym.
w dziedzinie urologii możliwe są operacje laserowe prostaty i stenty. >>w dziedzinie okulistyki placówka operuje raczej zaćmę. Założenie stentów do moczowodu kosztuje 9 tys. zł, operacja laserowa prostaty - 9,5 tys. zł. Operacja zaćmy w wszczepem sztucznej soczewski - 3,2 tys. zł.

- Jesteśmy coraz bardziej popularni >>>w dziedzinie świadczeń chirurgicznych – mówi Ilona Mróz, prezes firmy prowadzącej szpital – Aktualnie na operacje okulistyki oczekuje siedem osób, na zabiegi urologiczne – cztery.

Jak zapewnia Ilona Mróz, usługi komercyjne są realizowane raczej w soboty, niedziele i dni mniej obciążone operacjami ginekologicznymi tak, iż realizacja zaplanowanych świadczeń w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia nie jest opóźniona. Usługi komercyjne wykonuje również inny zespół lekarzy i pielęgniarek niż ten, który pracuje w ramach kontraktu.

Szpital w Krapkowicach w formie firmy funkcjonuje od marca 2009 roku. Po dziewięciu miesiącach funkcjonowania jako NZOZ miał 330 tys. zł zysku netto. W 2010 roku rezultat może nie być nieujemny z racji na poczynione inwestycje sprzętowe. Wg Ilony Mróz ta forma prawna bardzo się sprawdza, gdyż kierowanie nie jest opóźniane poprzez konieczność uzyskiwania opinii porady socjalnej, nie ma także obowiązku organizowania konkursów przy zatrudnianiu personelu. Od lata 2010 roku placówka funkcjonuje w nowym obiekcie, który został wybudowany za środki samorządu powiatowego i dotacje unijne w wysokości w sumie około 20 mln zł.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 15,68 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – blisko 12 mln zł. Największa umowa – 4,8 mln zł dotyczy świadczeń z zakresu chorób wewnętrznych, blisko 2,5 mln zł jest przeznaczone na chirurgie ogólną i powyżej 1,66 mln zł na ginekologię i położnictwo.


Czym jest Krapkowice: usługi komercyjne znaczenie w Leczenie K .