kraśnik straty 2011 co to znaczy

Co to jest Kraśnik: 4 mln zł straty za 2011 rok. Co znaczy: utraty za 2011 rok Szpital powiatowy w.

Czy przydatne?

Kraśnik: 4 mln zł straty za 2011 rok definicja

Co znaczy:

przypadek finansowa lubelskich szpitaliKraśnik: 4 mln zł utraty za 2011 rok

Szpital powiatowy w Kraśniku (woj. lubelskie) prawdopodobnie zakończy 2011 rok ze utratą wynoszącą ok. 4 mln zł - informuje Piotr Krawiec, dyrektor tej placówki. Równocześnie nie ma planów przekształcenia tej jednostki w spółkę.
- Szacujemy, iż na koniec roku zanotujemy niekorzystny rezultat finansowy w wysokości 4 mln zł, lecz zakładając amortyzację, będzie on oscylował w granicach 1mln zł. Z moich informacji wynika, iż nie ma woli organu założycielskiego szpitala do przekształcenia w spółkę. Odbyliśmy rozmowę na ten temat. Placówka ma pracować tak, by nie doprowadzić do utraty w przyszłym roku – tłumaczy Piotr Krawiec.


Kontrakt szpitala w Kraśniku z Narodowym Funduszem Zdrowia na ten rok wynosi 41 mln zł. – Mam nadzieję, iż w przyszłym roku będzie on nieco wyższy, wówczas jest szansa zrestrukturyzowanie placówki i doprowadzenie do jej zbilansowania. Myślę, iż każdy szpital może funkcjonować w formie firmy, lecz trzeba wziąć pod uwagę, iż rezultat finansowy zależy od dobrego kontraktu z NFZ w połączeniu ze skutecznym zarządzaniem. Woj. lubelskie ma krzywdzący algorytm podziału środków i to skutkuje problemy finansowe jednostek ochrony zdrowia w naszym regionie - ocenia Piotr Krawiec.


Szpital powiatowy w Kraśniku posiada powyżej 350 łóżek w 14 oddziałach szpitalnych, w tym między innymi kardiologii, chorób wewnętrznych, chorób płuc i gruźlicy, chirurgii urazowej, ginekologiczno-położniczy, neurologiczny, anestezjologii. Przy szpitalu funkcjonuje również ZOL. Region działania placówki to teren miasta Kraśnik i miasta i gminy Annopol, a również gmin: Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Spory, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymi dyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 200 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Kraśnik: 4 mln zł straty za znaczenie w Leczenie K .