krew szpitali będzie droższa co to znaczy

Co to jest Krew dla szpitali będzie droższa. Co znaczy: droższa Od 1 stycznia 2012 roku szpitale.

Czy przydatne?

Krew dla szpitali będzie droższa definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń medycznychKrew dla szpitali będzie droższa

Od 1 stycznia 2012 roku szpitale będą musiały więcej płacić regionalnym stacjom krwiodawstwa za krew i jej składniki. Ministerstwo Zdrowia szacuje przyrost kosztów NFZ z tego tytułu na kwotę 12 252 129,72 zł.
„powiększenie kosztów wynika ze zmiany wysokości opłat po uwzględnieniu parametru cen towarów i usług konsumpcyjnych w roku 2010 i zmiany kwoty podatku VAT” – czytamy w uzasadnieniu do projektu nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia.


Nowe ceny za krew i jej preparaty, po których od stycznia szpitale będą ja musiały kupować to: 269 zł za jednostkę krwi pełnej konserwowanej, 176 zł za jednostkę koncentratu krwinek czerwonych, 135 zł za jednostkę osocza świeżo mrożonego po karencji i 228 zł po redukcji biologicznych czynników chorobotwórczych, 88 zł za jednostkę koncentratu krwinek płytkowych z krwi pełnej i 1088 z aferezy, 1088 zł za jednostkę ubogoleukocytarnego koncentratu krwinek płytkowych z aferezy, 1052 zł za jednostkę koncentratu granulocytarnego i 259 zł za jednostkę ubogoleukocytarnego koncentratu krwinek czerwonych i 114 zł za jednostkę ubogoleukocytarnego koncentratu krwinek płytkowych z krwi pełnej.


opłaty Narodowego Funduszu Zdrowia na krew i jej składniki wyniosły w 2010 roku ok. 230 mln zł, a w roku 2011 szacunkowo określono je na poziomie 240 mln zł. Wydatki krwi i jej składników szpitale pokrywają z ogółu środków z kontraktów NFZ, podobnie jak wydatki leków, materiałów opatrunkowych czy płynów infuzyjnych.


Czym jest Krew dla szpitali będzie znaczenie w Leczenie K .