sprzęt medyczny\ krosno co to znaczy

Co to jest Krosno: 400 tys. zł na sprzęt medyczny. Co znaczy: zł na sprzęt medyczny Wojewódzki.

Czy przydatne?

Krosno: 400 tys. zł na sprzęt medyczny definicja

Co znaczy:

Doposażenie placówki ze środków własnychKrosno: 400 tys. zł na sprzęt medyczny

Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie ma zgodę na zakupy sprzętowe ze środków własnych o wartości blisko 400 tys. zł. Placówka kupi między innymi przenośny aparat USG na oddział anestezjologii i intensywnej terapii.
Zakres zakupów obejmuje również zbiór do telemetrii płodowej, zakup dwóch sterylizatorów parowych do eksploatacji na bloku operacyjnym i oddziale okulistycznym, bodyplatyzmografu na oddział pulmonologii.


mechanizm do telemetrii płodowej umożliwia ciągłe monitorowanie stanu pacjentki w momencie przedporodowym, i w czasie porodu. Parametry płodowe są mierzone i nieprzerwanie przesyłane od przetwornika do stacji bazowej. Bodyplatyzmograf służy do badania czynności płuc w celu oceny jak sporo powietrza zawierają. Przenośny USG na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii może służyć monitorowaniu prawidłowości wkłuć i blokowaniu nerwów.


Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie posiada 19 oddziałów, w tym między innymi : okulistyczny, otolaryngologii i laryngologii dziecięcej, pulmunologiczny, reumatologiczny, urologiczny, noworodkowy z pododdziałem intensywnej terapii noworodków, psychiatryczny, terapii uzależnienia od alkoholu, opieki paliatywnej z pododdziałem udarowym, a również wewnętrzny z pododdziałem hematologii i SOR. Placówka rocznie hospitalizuje powyżej 30 tys. pacjentów, a szpitalny oddział ratunkowy przyjmuje ok. 26 tys. pacjentów rocznie (łącznie z radami ambulatoryjnymi).


Czym jest Krosno: 400 tys. zł na sprzęt znaczenie w Leczenie K .