krosno nowy co to znaczy

Co to jest Krosno: nowy SOR za 10,5 mln zł. Co znaczy: mln zł Szpital Wojewódzki w Krośnie do końca.

Czy przydatne?

Krosno: nowy SOR za 10,5 mln zł definicja

Co znaczy:

Ratownictwo zgodne z wymaganiamiKrosno: nowy SOR za 10,5 mln zł

Szpital Wojewódzki w Krośnie do końca listopada 2010 roku zakończy wyposażanie i przebudowę szpitalnego oddziału ratunkowego za ok. 10,5 mln zł. Oddział zacznie funkcjonować w nowym układzie z nowym wyposażeniem, którego wydatek był szacowany na około 4,4 mln zł.
Jednym z wymagań, do których musiał się dostosować SOR w Krośnie była ciepła sień dla karetek, tak by pacjentów nie przemieszczać z pojazdu na oddział z otwartej przestrzeni, co łączy się z różnicą temperatur. Podjazdy dla karetek także muszą być takie, by karetki nie mogły na jednym podjeździe zawracać. Zaopatrzone w nowy sprzęt będą również sale intensywnego nadzoru. Właśnie rozstrzygają się przetargi na zakup aparatury. Placówka prowadzi 19 oddziałów, w tym otolaryngologii i laryngologii dziecięcej, reumatologiczny, noworodkowy z pododdziałem intensywnej terapii dla noworodków, urologiczny i psychiatryczny. Dysponuje tomografem, mammografem, aparaturą RTG. Zgodnie ze statutem szpital sam decyduje o podziale zysku. Szpital pokrywa także we własnym zakresie niekorzystny rezultat finansowy. Inny sposób pokrycia ujemnego wyniku finansowego, ustala samorząd wojewódzki. W 2009 roku placówka miała idealny rezultat finansowy spośród szpitali prowadzonych poprzez samorząd województwa podkarpackiego - 1,2 mln zł zysku. Stabilnie wygląda również przypadek ze zobowiązaniami.

Szpital w 2009 rok hospitalizował około 31 tys. osób. Dodatkowo szpitalny oddział ratunkowy obsłużył 26 tys. pacjentów, w tym tych, którym udzielono porad ambulatoryjnych.


Czym jest Krosno: nowy SOR za 10,5 mln znaczenie w Leczenie K .