narzuci dyscypliny co to znaczy

Co to jest KSH nie narzuci dyscypliny. Co znaczy: narzuci dyscypliny Szpital wojewódzki w Bielsku.

Czy przydatne?

KSH nie narzuci dyscypliny definicja

Co znaczy:

Ryszard Batycki, dyr. szpitala w Bielsku-BiałejKSH nie narzuci dyscypliny

Szpital wojewódzki w Bielsku-Białej przy obecnej wysokości kontraktu i liczbie obsługiwanych pacjentów nie utrzyma dyscypliny narzuconej poprzez KSH, jeżeli nastąpiłaby zmiana formuły prawnej. Ryszard Batycki, dyrektor szpitala podkreśla, iż decyzje o przekształceniu podejmuje samorząd.
- Do zbilansowania wystarczyłby nam wyższy o ok. 10 mln zł kontrakt, a więc 10-12 procent więcej od tego, czym aktualnie dysponujemy – mówi Ryszard Batycki, dyrektor szpitala. – Równocześnie mam świadomość ograniczeń Narodowego Funduszu Zdrowia, aczkolwiek z drugiej strony my mamy niedoszacowane procedury intensywnej opieki medycznej, wg których leczymy przypadki sepsy. To ja muszę podejmować decyzję, iż kupujemy lek o wartości kilkadziesięciu tys. złotych ze świadomością konsekwencji finansowych dla szpitala w wypadku, kiedy po drugiej stronie kwotą jest czyjeś życie. Decyzja jest oczywista.


Szpital notuje nadwykonania. Na oddziale urologicznym w 70 procent leczy powyżej plan przypadki onkologiczne. Świadczenia ortopedyczne i urazowe są udzielane dla chorych z populacji 300 tys. osób. Placówka notuje 2 mln zł utraty rocznej na szpitalnym oddziale ratunkowym, który jest jedyny w regionie. Kontrakt na oddziale intensywnej opieki medycznej jest niedoszacowany o ok. 600 tys. zł. Szpital zachowuje jednak sprawność finansową, aczkolwiek płynności nie ma.


Zdaniem dyrektora to szpitale ponoszą ciężar niedoskonałego mechanizmu opieki zdrowotnej, lecz sporo jest placówek na terenie województwa śląskiego w gorszej sytuacji finansowej. Utrata szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej po ośmiu miesiącach 2011 roku wynosi 6 mln zł. Zdaniem dyrektora pomimo powiększenia finansowania w niektórych obszarach, takich jak leczenie noworodków nadal placówka ponosi wydatki świadczeń ratujących życie raczej bez perspektyw uzyskania za nie zapłaty.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest KSH nie narzuci dyscypliny znaczenie w Leczenie K .