zapobiegnie niekontrolowanemu co to znaczy

Co to jest KSH zapobiegnie niekontrolowanemu zadłużaniu. Co znaczy: niekontrolowanemu zadłużaniu.

Czy przydatne?

KSH zapobiegnie niekontrolowanemu zadłużaniu definicja

Co znaczy:

Sabina Jaworowska, prezes, SSMKSH zapobiegnie niekontrolowanemu zadłużaniu

Kodeks handlowy powinien regulować działalność szpitali, bo to zapobiegnie niekontrolowanemu zadłużaniu. Właścicielem firmy musi pozostać jednak podmiot publiczny. Prywatny przedsiębiorca nie poprowadzi oddziału, który jest nierentowny.
Sabina JaworowskaAutor: Sabina JaworowskaDobre w Ustawie to jest, iż postawiono pewne bariery niekontrolowanego zadłużania, jednak z drugiej strony nie wiadomo jaki to przyniesie skutek dla firmy, która rozpocznie działalność z obciążeniem. Jeżeli będzie ono spore, firma skazana jest na porażkę. Przy przekształceniu istotne to jest w jaki dorobek zostanie zaopatrzona firma, lecz także to kto będzie jej właścicielem tym bardziej, iż nie ma jakichkolwiek regulacji mówiących, iż w powiecie muszą być prowadzone cztery fundamentalne oddziały. Istnieje więc ryzyko, ze podmiot prywatny skupi się jedynie na usługach opłacalnych, tym bardziej, ze wybrane procedury są wyceniane dobrze, inne nie. Uważam więc, iż ze strony ministerstwa, czy wojewodów powinna wyjść wola zabezpieczenia podstawowych usług na danym obszarze. Jestem jak w najwyższym stopniu za tym , tak aby kodeks firm handlowych regulował działalność, lecz właścicielem firmy powinien pozostać podmiot publiczny. Nie można wszystkiego uzależniać od rynku. Uważam, iż niebezpieczne jest przekształcanie jedynie na skutek ujemnego wyniku, ponieważ zmiana formuły powinna nastąpić jeżeli istnieje taka wola po stronie organu założycielskiego przy zrozumieniu pracowników. Efektem przekształcenia pod przymusem jest firma z bagażem długów, które musi spłacać samorząd. Równocześnie Ustawa o działalności leczniczej nie tłumaczy kwestii osobowości prawnej samodzielnych publicznych zespołów opieki zdrowotnej. Wynika z niej, ze SP ZOZ-y takiej osobowości nie mają, a to rodzi skutki w formie braku dostępu do funduszy, np. bankowych. Sama rejestracja podmiotu nie rozwiązuje tej kwestii, gdyż wpis do rejestru jest skutkiem, a osobowość prawną nadaje akt prawny.


PRZEKSZTAŁCENIA SZPITALI W firmy PRAWA HANDLOWEGO

FORUM SZPITALI POLSKICH MEDMARKET, 24 LISTOPADA 201124 listopada 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Forum Szpitali Polskich Medmarket 2011 (www.forummedmarket.pl). Tematem konferencji będzie mechanizm przekształceń szpitali. W debacie wezmą udział dyrektorzy szpitali, przedstawiciele organów założycielskich, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a również prawnicy i analitycy doradzający w procesie przekształceń.Celem konferencji jest badanie warunków, które są fundamentem powodzenia procesu przekształcenia szpitala.


Czym jest KSH zapobiegnie znaczenie w Leczenie K .