profilaktykę\ kujawsko co to znaczy

Co to jest Kujawsko-Pomorskie: 570 tys. zł na profilaktykę. Co znaczy: zł na profilaktykę Prawie 17.

Czy przydatne?

Kujawsko-Pomorskie: 570 tys. zł na profilaktykę definicja

Co znaczy:

UM stawia na programy zdrowotneKujawsko-Pomorskie: 570 tys. zł na profilaktykę

Prawie 17 tys. osób mieszkających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego korzysta w tym roku z regionalnych programów profilaktycznych. Urząd marszałkowski przeznaczył na ten cel 570 tys. złotych.
Projekty są wykonywane razem z zakładami ochrony zdrowia i samorządami lokalnymi z regionu. UM przygotował i sfinansował sześć takich programów. Są one cykliczne i odnawiane z roku na rok. W Regionalny Program Profilaktyki Chorób Płuc zaangażowanych jest 26 samorządów lokalnych (skorzysta z niego 3,2 tysiąca osób), do Programu Zwalczania Otyłości u Dzieci i Młodzieży przystąpiło 19 samorządów lokalnych (600 uczestników), a do Programu Przeciwnowotworowej Nauki Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych – 20 samorządów lokalnych i 3,8 tysiąca mieszkańców.


natomiast w Regionalny Program Nauki w dziedzinie Profilaktyki Raka Jelita Grubego i Prostaty włączyło się 21 samorządów lokalnych i 2,5 tys. uczestników. Program Aktywności Fizycznej Seniorów skupił 25 samorządów lokalnych i 1,6 tysiąca osób, z kolei do Regionalnego Programu Wczesnego Wykrywania Nowotworów Skóry przystąpiły 33 samorządy lokalne i 5,1 tysiąca uczestników.


W realizację tych programów zaangażowane są pomiędzy innymi placówki z Bydgoszczy: Wojewódzki Szpital Dziecięcy, Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmunologii, Wojewódzka Gabinet Sportowo-Lekarska, Collegium Medicum im. L. Rydygiera, a również Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu.

Czym jest Kujawsko-Pomorskie: 570 tys znaczenie w Leczenie K .