małopolskie wsparcia gopr co to znaczy

Co to jest Małopolskie: 1 mln zł wsparcia dla GOPR-u. Co znaczy: zł wsparcia dla GOPR-u Już powyżej.

Czy przydatne?

Małopolskie: 1 mln zł wsparcia dla GOPR-u definicja

Co znaczy:

woj. i jednostka wspólnie od trzech latMałopolskie: 1 mln zł wsparcia dla GOPR-u

Już powyżej trzy lata >woj. Małopolskie i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Ekipa Podhalańska realizują projekt, który ma usprawnić pracę jednostki. Dotychczas na ten cel przeznaczono 1 mln zł.
Dzięki współpracy powstał mechanizm informatyczny, który ma przyspieszyć podejmowanie akcji poprzez ratowników w rejonach trudnodostępnych. W ostatnim czasie jednostka dostała od województwa sprzęt i oprogramowanie, które umożliwiają obsługę tego mechanizmu.


Dodatkową korzyścią z działania utworzonego mechanizmu będzie współpraca GOPR – Ekipy Podhalańskiej z pogotowiem ratunkowym, które w razie, kiedy dojazd dla karetek w miejsce zdarzenia będzie niemożliwy, ma przekazywać zgłoszenie GOPR-owcom przy zastosowaniu mechanizmu. To sytuacje szczególnie częste w małych górskich miejscowościach, a nawet terenach miejskich w momencie zimowym.


ekipa Regionalna GOPR – > ekipa Podhalańska to jeden z partnerów Województwa Małopolskiego (w okolicy jednostek pogotowia ratunkowego z Małopolski i TOPR) w projekcie pn. „Budowa zintegrowanych mechanizmów informatycznych do kierowania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce”. Jego realizacja rozpoczęła się w 2008 roku od budowy zintegrowanego mechanizmu informatycznego wspomagającego pracę dyspozytorów służb ratunkowych.


Łączna wartość wsparcia finansowego mechanizmu w GOPR – Ekipie Podhalańskiej to powyżej 1 mln zł (z budżetu województwa małopolskiego i Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego).


Czym jest Małopolskie: 1 mln zł znaczenie w Leczenie M .