większy kontrakt usługi co to znaczy

Co to jest MSO: większy kontrakt z NFZ na usługi. Co znaczy: kontrakt z NFZ na usługi Prywatny.

Czy przydatne?

MSO: większy kontrakt z NFZ na usługi definicja

Co znaczy:

Rozszerzenie zakresu działalności placówki



MSO: większy kontrakt z NFZ na usługi





Prywatny Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie od 2011 roku w ramach NFZ obejmie opieką pacjentów wymagających chemioterapii niestandardowej. Placówka liczy również na powiększenie kontraktu z NFZ, który aktualnie wynosi 7,33 mln zł.




Mazowiecki Szpital Onkologiczny przyjął już 2,5 tysiąca pacjentówAutor: Mazowiecki Szpital Onkologiczny



Na chemioterapię standardową umowa aktualnie wynosi 1,35 mln zł. Od 2011 roku rozpoczną funkcjonować trzecia i czwarta sala operacyjna. Placówka pośrodku roku funkcjonowania hospitalizowała 2,5 tys. pacjentów. Jej intencją jest oferowanie pełnej, kompleksowej usługi leczenia onkologicznego bez konieczności zarządzania pacjentów do innych placówek. Aktualny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia obejmuje chemioterapię ambulatoryjną, chemioterapię jednego dnia i w okresie hospitalizacji, anestezjologię i intensywna terapię, chirurgię, urologię i onkologię kliniczną, a również teleradioterapię i brachyterapię i poradnie: chirurgii onkologicznej i onkologiczną. Od 2011 r. placówka realizować będzie w ramach chemioterapii niestandardowej program leczenia raka piersi i raka nerki. Wybitna przewarzająca część pacjentów szpitala jest leczona w ramach NFZ. Ci, którzy decydują się na odpłatne zabiegi, płacą kwoty przewidziane poprzez Fundusz dla określonego typu schorzeń.

- Przewidujemy powiększenie kontraktu na leczenie szpitalne – mówi dr Andrzej Kurowski, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii i rzecznik szpitala. - Możemy operować pacjentów obciążonych, jeżeli tylko istnieją wskazania medyczne dla takiego zabiegu i pacjent się na niego zdecyduje. W ten sposób odciążamy takie szpitale jak Wojskowy Instytut Medyczny, czy Centrum Onkologii w Warszawie.

- Jako druga po Centrum Onkologii placówka na Mazowszu prowadzimy radioterapię przez wprowadzanie źródeł promieniowania do wewnątrz pacjenta jest to brachyterapię, jak i napromienianie zewnętrzne a więc teleradioterapię – mówi dr Tomasz Chwaliński, specjalista urolog, z-ca dyr. do spraw lecznictwa placówki.- W onkologii liczy się prędkość dotarcia z leczeniem, które jednak może być nakierowane na wyleczenie definitywne, przedłużenie życia albo opiekę paliatywną – U nas przeprowadzane zabiegi uwzględniając w to te przeprowadzane w stanach ciężkich, które statystycznie mają założony pewien margines powikłań, obyły się bez powikłań – mówi dr Chwaliński.

Oddział intensywnej opieki medycznej jest zaopatrzony poprzez sprzęt spółki General Electric, aparatura do monitorowania funkcji życiowych i respiratory i aparaty do znieczulenia spełniają standardy wymagane w szpitalach uniwersyteckich. Osprzętowanie do radioterapii i aparaturę z zakresu diagnostyki obrazowej dostarczyła spółka Siemens, ultrasonografy są od spółki Aculson, sprzęt do diagnostyki i zabiegów urologicznych – z duńskiej BK, a do diagnostyki endoskopowej –z spółek Sztorc i Olympus. Placówka prowadzi 84 łóżka. NZOZ Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie jest prowadzony poprzez Uczelnię Warszawską im.Marii Skłodowskiej-Curie.












Czym jest MSO: większy kontrakt z NFZ znaczenie w Leczenie M .