horyniec sprzedaży maju 2011 co to znaczy

Co to jest MSP: Horyniec do sprzedaży w maju 2011. Co znaczy: maju 2011 Ministerstwo Skarbu Państwa.

Czy przydatne?

MSP: Horyniec do sprzedaży w maju 2011 definicja

Co znaczy:

Prywatyzacja pięciu uzdrowiskMSP: Horyniec do sprzedaży w maju 2011

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza dopiero w maju 2011 roku zaprosić potencjalnych inwestorów do negocjacji w kwestii zakupu pakietu większościowego Uzdrowiska Horyniec. Aktualnie przygotowywana jest jego wycena. Do sprzedaży są szykowane również Rabka, Konstancin-Zdrój i Iwonicz-Zdrój.


Na razie MSP zaprosiło inwestorów do zakupu akcji Uzdrowiska Wysowa. Termin odpowiedzi upływa 23 marca 2011 roku. Wysowa zatrudnia 148 osób i miało 266 tys. zł zysku netto w 2009 roku. Uzdrowisko Wysowa prowadzi działalność leczniczą świadcząc usługi z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego. Firma produkuje również wody mineralne, lecznicze i napoje wykorzystując jako surowiec do ich produkcji, naturalne złoża wód mineralnych występujące w Uzdrowisku.

Uzdrowisko Horyniec Firma z ograniczoną odpowiedzialnością tworzy kompleks obiektów sanatoryjnych. Kluczowym budynkiem jest Dom Zdrojowy posiadający część hotelową i zabiegową. W skład kompleksu wchodzą także dwa mniejsze sanatoria: Modrzew i Jawor. Uzdrowiska na część swojej działalności mają podpisane kontrakty z NFZ, lecz muszą starać się również o klientów komercyjnych. W dalszych planach przewidywana jest rozbudowa zakładu przyrodoleczniczego i budowa 80-100 łóżkowego pawilonu sanatoryjnego o podwyższonym standardzie wyposażenia dla kuracjuszy komercyjnych. Uzdrowisko zatrudnia 101 osób.

Przez wzgląd na planowaną budową Centrum Hydroterapii w uzdrowisku Konstancin-Zdrój przewiduje się dodatkowe rozbudowanie bazy hotelowo-restauracyjnej. Uzdrowisko Iwonicz planuje utrzymać produkcję preparatów leczniczych i poszerzyć asortyment kosmetyków naturalnych. Strategia firmy obejmuje powiększenie udziału w sprzedaży klientów komercyjnych, postęp w sektorze SPA & Welness, rozwijanie lecznictwa uzdrowiskowego, rozszerzanie oferty w dziedzinie usług medycznych, diagnostycznych, rozwijanie współpracy z instytucjami naukowymi w zakresie medycyny. Cele te zostaną osiągnięte przez modernizację bazy uzdrowiskowej i zakup sprzętu medycznego nowej generacji, zastosowanie energii słonecznej i modernizację procesu technologicznego produkcji farmaceutyków i kosmetyków.

Uzdrowisko Rabka dysponuje 545 miejscami dostępnymi pośrodku całego roku i 148 miejscami sezonowymi. Planuje udoskonalenie metod leczenia schorzeń narządów ruchu i postęp działalności w dziedzinie usług gastronomicznych.

Czym jest MSP: Horyniec do sprzedaży w znaczenie w Leczenie M .