myślimy świadczeniu usług co to znaczy

Co to jest Myślimy o świadczeniu usług komercyjnych. Co znaczy: świadczeniu usług komercyjnych W.

Czy przydatne?

Myślimy o świadczeniu usług komercyjnych definicja

Co znaczy:

Nie ma zakazu płatnych usług dla SP ZOZ



Myślimy o świadczeniu usług komercyjnych





W ustawie o ZOZ-ach nie ma prostego zakazu świadczenia usług komercyjnych poprzez placówki publiczne. Myślimy o świadczeniu takich usług, lecz na początku chcemy dobrze przygotować się do tego organizacyjnie.




Robert StarzecAutor: Szpital MSWiA w Łodzi



główne jest rozwiązanie tego zagadnienia pod względem logistycznym, tak by pacjenci komercyjni nie spotykali się na przykład na jednej sali z pacjentami finansowanymi poprzez NFZ. Sporo szpitali jest do tego nieprzygotowanych. My także podjęliśmy kroki w tym kierunku. W wyremontowanym skrzydle szpitala przygotowaliśmy 11 sal 1-osobowych dla pacjentów. Na razie świadczymy tam pojedyncze usługi komercyjne. - mówi Robert Starzec, dyrektor Szpitala MSWiA w Łodzi.

Rozważaliśmy podpisanie umów z firmami ubezpieczeniowymi na świadczenie usług dla ich klientów, lecz jeśli szpital może sam świadczyć takie usługi, to dlaczego ma używać z usług pośrednika i być jedynie dostawcą łóżek? Taka spółka będzie nam potrzebna jako partner. W nowych pomieszczeniach funkcjonuje już poliklinika z przychodniami. Do końca czerwca zakończy się remont zakładów fizykoterapii i radiologii. Wówczas będziemy mogli oferować usługi komercyjne, myślimy również o abonamentach. Myślę iż taka będzie droga rozwoju szpitali. Blok operacyjny pracuje do 15.00, więc popołudniami moglibyśmy wykonywać dodatkowe zabiegi. Terminy na zabiegi rehabilitacyjne wyznaczane są za dwa lata, oprócz tego mamy nadwykonania, za które nie otrzymujemy środków z NFZ. Mamy bazę i pracowników- doskonałych fachowców. Pacjenci również są zainteresowani korzystaniem z usług komercyjnych, bo bardzo sporo osób pyta o taką sposobność. W tej chwili kontrakt z NFZ stanowi ok. 90 proc. budżetu szpitala. Kilka lat temu wynosił 99 proc.. Te 10 proc. stanowią przychody z wynajmowania pomieszczeń, świadczenia usług dla innych placówek. Dotyczy zarówno usług medycznych (pracownia rezonansu czy PET-CT, która zostanie otwarta w lipcu br.) jak i pozamedycznych, takich jak usługi gastronomiczne i handlowe. Dotyczy to również np. centralnej sterylizatorni, z której usług korzystają nie tylko placówki medyczne, lecz również takie podmioty jak zakłady fryzjerskie czy salony kosmetyczne. Na pewno po wprowadzeniu usług komercyjnych udział przychodów z usług komercyjnych, zarówno medycznych jak i pozamedycznych będzie większy, a udział kontraktu z NFZ się zmniejszy Wartość kontraktu szpitala wynosi aktualnie 65 mln zł, pośrodku ostatnich trzech lat wzrósł z 40 mln zł, raczej dzięki wprowadzeniu nowych usług, np. chirurgii naczyniowej czy rozbudowaniu oferty zabiegów rehabilitacyjnych.













Czym jest Myślimy o świadczeniu usług znaczenie w Leczenie M .