szczecin pozasądowe ugody co to znaczy

Co to jest NFZ Szczecin: Pozasądowe ugody za nadwykonania. Co znaczy: Pozasądowe ugody za.

Czy przydatne?

NFZ Szczecin: Pozasądowe ugody za nadwykonania definicja

Co znaczy:

Brak postępowań sądowych za nadlimityNFZ Szczecin: Pozasądowe ugody za nadwykonania

Wobec zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie nie toczą się aktualnie jakiekolwiek postępowania sądowe w kwestii nadwykonań obejmujących roszczenia za rok 2010 i aktualny.
Jak informuje Monika Skrobiranda z zachodniopomorskiego oddziału NFZ, umowy na świadczenia w roku 2010, w tym nadwykonania, rozliczono ze świadczeniodawcami w oparciu o pozasądowe ugody. -Niemal wszystkie zapłacone nadwykonania płacone były w wysokości 100 procent ceny ustalonej w umowach. Priorytetem dla naszego oddziału było sfinansowanie ponadkontraktowych świadczeń, które nie podlegają limitowaniu i ratują życie. W całości zapłacone zostały więc procedury wykonane w OIOM-ach, leczenie nowotworów (stacjonarne i ambulatoryjne), w tym chemioterapia, porody, opieka nad noworodkiem, zabiegi kardiologii inwazyjnej i przeszczepy – zmienia Monika Skrobiranda.


wg danych przekazanych poprzez zachodniopomorski NFZ, w całości zapłacono także za dializy, powiodło się także sfinansować wszystkie nadwykonania w opiece psychiatrycznej i prawie we wszystkich zakresach w opiece paliatywnej i hospicyjnej. Natomiast nadwykonania w programach profilaktycznych zapłacono w zakresach związanych z profilaktyką onkologiczną. Wartość dokonanych zwiększeń nie przekroczyła ogólnej wartości przewidzianej w planie finansowym zachodniopomorskiego oddziału na 2010 rok.


natomiast, jeśli chodzi o nadwykonania w placówkach opieki zdrowotnej w naszym woj. w 2011 roku to informuję, iż umowy ze świadczeniodawcami obowiązują do końca 2011 roku. Przez wzgląd na tym dopiero po zamknięciu okresu rozliczeniowego można będzie wiarygodnie mówić o nadlimitach – podsumowuje Monika Skrobiranda.Czym jest NFZ Szczecin: Pozasądowe znaczenie w Leczenie N .