wymusił reorganizację szpitali co to znaczy

Co to jest NFZ wymusił reorganizację szpitali w Kup. Co znaczy: reorganizację szpitali w Kup.

Czy przydatne?

NFZ wymusił reorganizację szpitali w Kup definicja

Co znaczy:

Usługi będą świadczone mniejszym kosztem



NFZ wymusił reorganizację szpitali w Kup





Samodzielny Publiczny Zespół Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych z siedzibą w Kup, który prowadzi dwie placówki likwiduje izbę przyjęć w Pokoju i pododdział pulmonologii alergologicznej w Kup. Przyczyną jest brak kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.








Działalność medyczna zakończy się do sierpnia 2010 roku. Działalność medyczną izby przyjęć w szpitalu w Pokoju przejęły poradnie, które wchodzą w skład Zakładu Rehabilitacji, z kolei część administracyjną przejmie Pkt. Przyjęć Planowanych w Szpitalu w Pokoju. Udzielanie świadczeń zdrowotnych lecznictwa szpitalnego o profilu alergologicznym, które to realizowane były w pododdziale pulmonologii alergologicznej, realizowane są w oddziale pulmonologii ogólnej w szpitalu w Kup.

-Świadczenia z zakresu pulmonologii ogólnej realizowane są na podstawie posiadanego kontraktu z NFZ w sposób nieprzerwany, bez istotnego ograniczenia ich dostępności, warunków udzielania i jakości – napisał Urząd Marszałkowski w uzasadnieniu do uchwały o likwidacji.

Działalność medyczna szpitala opiera się na jedynych na Opolszczyźnie oddziałach: geriatrii, reumatologii, pulmonologii dziecięcej, chorób płuc i gruźlicy a również pulmonologii ogólnej, wewnętrznym, rehabilitacji. Posiadamy również poradnie: chorób płuc i gruźlicy dla dorosłych i dla dzieci, reumatologiczną, kardiologiczną, rehabilitacyjną. Szpital w Pokoju posiada nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, a również jedyną na Opolszczyźnie pośród szpitali publicznych komorę kriogeniczną.

Szpitale będą rozbudowywać mechanizm informatyczny. Wybrały firmę Asseco na realizacje projektu. Planowana jest również przebudowa pomieszczeń na pracownie rehabilitacji. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Eksportu Usług Technicznych Opex z Opola.

Aktualnie placówki działające w powiatach opolskim i namysłowskim prowadzą 8 oddziałów i 6 poradni specjalistycznych, gdzie udzielanych jest około 5,5 tys. porad. Rocznie hospitalizują ok. 7 tys. osób. Do dyspozycji mają 300 łóżek. W szpitalach pracuje 221 osób.










Czym jest NFZ wymusił reorganizację znaczenie w Leczenie N .