nowe technologie polskiej co to znaczy

Co to jest Nowe technologie w polskiej chirurgii. Co znaczy: technologie w polskiej chirurgii Z.

Czy przydatne?

Nowe technologie w polskiej chirurgii definicja

Co znaczy:

Powstało Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej



Nowe technologie w polskiej chirurgii





Z początkiem roku 2011 własną działalność rozpoczęło Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej, którego misją jest między innymi wprowadzanie nowych technik operacyjnych z wykorzystaniem praca chirurgicznego i propagowanie wiedzy na temat samego praca i jego możliwości.








Towarzystwo powstało z inicjatywy lekarzy ze Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu, Ośrodka Badawczo- Rozwojowego, który zakupił pierwszego w Polsce praca chirurgicznego da Vinci. Sprzęt dostarczyła spółka MEDIM.

Jednym ze współzałożycieli PTChR jest prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Ośrodka Badawczo – Rozwojowego. Prof. Witkiewicz został wybrany pierwszym prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej.

Celem Towarzystwa jest podniesienie standardu realizowanych operacji i powiększenie komfortu operowanych pacjentów. - Dzięki działalności Towarzystwa mamy szansę wprowadzać nowe sposoby leczenia operacyjnego, opartego na użyciu w najwyższym stopniu zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego, jakim jest robot chirurgiczny. Rozpoczęliśmy już wdrażanie operacji z zakresu chirurgii ogólnej (3 operacje jelita grubego na skutek raka, 7 operacji wycięcia pęcherzyka żółciowego i 1 operacja nadnerczy), urologii (8 operacji wycięcia prostaty na skutek raka) i ginekologii (5 operacji wycięcia macicy z przydatkami) – mówi prof. Wojciech Witkiewicz - Ponadto możemy szkolić ekspertów w zakresie chirurgii robotowej, przy współpracy ze specjalistami z klinik całego świata.

Prócz stricte medycznych zadań Towarzystwo podjęło się propagowania idei małoinwazyjnych operacji chirurgicznych pośród społeczeństwa. - Chcemy podnieść świadomość Polaków na temat chirurgii małoinwazyjnej, współpracując między innymi z władzami - zarówno szczebla centralnego, jak także lokalnego i z mediami. Planujemy także wydawanie tematycznego periodyku „Chirurgia robotowa" – dodaje prof. Witkiewicz.

Robot da Vinci to urządzenie zaopatrzone w cztery ramiona: trzy z narzędziami chirurgicznymi, jedno z kamerą endoskopową. Są one wprowadzane do ciała pacjenta poprzez 1-2 cm nacięcia, a steruje nimi chirurg, który obserwuje operowane pole na monitorze w trójwymiarze i w 10-krotnym powiększeniu. Min. nacięcia, max. precyzja to zalety operacji przy asyście praca. Operacje robotowe wiążą się z mniejszym ubytkiem krwi pacjenta, stosowaniem mniejszych ilości leków, mniejszym bólem pooperacyjnym i zmniejszonym ryzykiem komplikacji okołooperacyjnych – pozwala to na szybszą rekonwalescencję i powrót do pełnej sprawności chorego.

- Fakt, iż pierwszy robot da Vinci działa już w Polsce otwiera przed polską medycyną nowe obszary. Wierzę, iż za kilka lat chirurgia robotowa będzie w naszym państwie pewnego rodzaju standardem, tak jak to się dzieje w państwach wyznaczających ścieżki rozwoju świata medycznego - Anna Janczewska-Radwan, Prezes spółki MEDIM, wyłącznego przedstawiciela Intuitive Surgical w naszym państwie - Wierzę, iż Polska stanie się państwem o zaawansowanej technologii medycznej, pozwalającej naszym pacjentom na leczenie na światowym poziomie. Cieszę się, iż mogę, wedle misją, założonej przeze mnie 21 lat temu spółki, przyczyniać się do upowszechniania w Polsce najnowocześniejszych, innowacyjnych rozwiązań medycznych.

Stworzenie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej na pewno zwróci uwagę społeczeństwa na zagadnienie chirurgii małoinwazyjnej. Zabiegi z wykorzystaniem pierwszego w naszym państwie mechanizmu chirurgicznego da Vinci cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego należy mieć nadzieję, iż następne roboty pojawią się w Polsce już niebawem.

MEDIM od 21 lat zaopatruje służbę zdrowia w najwyższej klasy sprzęt medyczny. W swoich rozwiązaniach w dziedzinie endoskopii diagnostycznej, zabiegowej i telemedycynie opiera się na systemach światowego lidera tej dziedziny – KARL STORZ ENDOSKOPE. W ramach działań edukacyjnych prowadzi Akademię Zabiegów Małoinwazyjnych EndoEkspert. MEDIM jest również jedynym w Polsce przedstawicielem Intuitive Surgical producenta praca chirurgicznego da Vinci.










Czym jest Nowe technologie w polskiej znaczenie w Leczenie N .