oborniki nowy oddział co to znaczy

Co to jest Oborniki: nowy oddział ortopedyczny. Co znaczy: ortopedyczny Szpital Powiatowy w.

Czy przydatne?

Oborniki: nowy oddział ortopedyczny definicja

Co znaczy:

Placówka rozszerza działalnośćOborniki: nowy oddział ortopedyczny

Szpital Powiatowy w Obornikach 11 września 2010 roku uruchomił kosztem kilku mln złotych nowy 13-łóżkowy oddział ortopedii. Placówka ma już podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług.
- W razie urazów regularnie nie ma czasu na przewiezienie pacjenta bez szkody dla niego do innej placówki – mówi doktor medycyny Zbigniew Niestrata, z-ca dyr. do spraw medycznych szpitala – A my jesteśmy przy trasie z Krakowa do Kołobrzegu, na której zdarza się niestety bardzo wiele wypadków. Do tego dochodzą wypadki w rolnictwie, urazy dzieci.

Placówka wykonuje cały zakres zabiegów ortopedyczno-urazowych i endoprotezoplastykę. Kadra została skompletowana spośród lekarzy poznańskich.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach jest szpitalem prowadzonym poprzez pow.. Placówka udziela świadczeń zdrowotnych dla wszystkich uprawnionych na bazie 7 oddziałów, w tym między innymi chirurgii ogólnej, wewnętrznego, ginekologiczno-położniczego, noworodkowego, 10 poradni specjalistycznych, w tym urologicznej, ortopedycznej, diabetologicznej, 5 pracowni specjalistycznych, bloku operacyjnego. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 17,5 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – około 13 mln zł. Umowa na ortopedię i traumatologie narządu ruchu wynosi 969 tys. zł. Prócz tego kontrakt na świadczenia z zakresu chirurgii ogólnej wynosi powyżej 4 mln zł, na dolegliwości wewnętrzne – 3 mln zł.


Czym jest Oborniki: nowy oddział znaczenie w Leczenie O .