możliwe otrzymanie inwestycje co to znaczy

Co to jest OCR: możliwe otrzymanie 16 mln zł na inwestycje. Co znaczy: otrzymanie 16 mln zł na.

Czy przydatne?

OCR: możliwe otrzymanie 16 mln zł na inwestycje definicja

Co znaczy:

Podział środków z Krajowej Rezerwy WykonaniaOCR: możliwe otrzymanie 16 mln zł na inwestycje

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie może dostać 4 mln euro, a więc około 16 mln zł z Krajowej Rezerwy Wykonania na rozbudowę. Taka propozycję zastosowania części funduszy ma samorząd województwa opolskiego.
- Na razie przekazanie części środków jest propozycją ze strony samorządu, gdyż podział na konkretne działania w ramach osi priorytetowych jest uzgadniany zarówno z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego jak i jest konsultowany z Komisją Europejską – mówi Violetta Ruszczewska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Cała inwestycja obejmuje rozbudowę bloku operacyjnego, adaptację budynku na przychodnie, budowę nowego wejścia do szpitala, utworzenie nowej izby przyjęć. Placówka dostała przedtem zapewnienie dofinansowania unijnego na przebudowę w wysokości 3,2 mln zł.

Centrum Rehabilitacji jest placówką ortopedyczno-rehabilitacyjną specjalizującą się w endoprotezoplastyce. Wykonuje ok. 800 zabiegów planowych rocznie, a czas oczekiwania, by operacja została wykonana w tej placówce wynosi nawet cztery lata. Aktualnie szpital posiada 19 łóżek ortopedycznych, którą to liczba chciałby zwiększyć do dwudziestu kilku, i 148 łóżek rehabilitacyjnych. Czas pobytu w szpitalu wynosi 6-7 dni. Placówka przy przygotowaniu do zabiegów ortopedycznych stosuje procedurę planowanej autotransfuzji krwi. Dzięki niej pacjenci otrzymują w okresie i po zabiegu własną swoją krew, co znacząco przyspiesza powrót do zdrowia. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi powyżej 15 mln zł wobec 15,68 mln zł w 2010 roku.


Czym jest OCR: możliwe otrzymanie 16 znaczenie w Leczenie O .