oddział kardiologii co to znaczy

Co to jest Oddział kardiologii inwazyjnej w Busko-Zdroju. Co znaczy: Busko-Zdroju Szpital w Busko.

Czy przydatne?

Oddział kardiologii inwazyjnej w Busko-Zdroju definicja

Co znaczy:

Szpital szuka inwestoraOddział kardiologii inwazyjnej w Busko-Zdroju

Szpital w Busko-Zdrój prawdopodobnie do końca 2010 roku będzie mieć oddział kardiologii inwazyjnej i angiologii. Został już ogłoszony przetarg na 25-letnią dzierżawę nieruchomości gruntowej z przeznaczeniem pod działalność takiego oddziału.
Starostwo i szpital w Busko-Zdroju szukają teraz inwestora, który wydzierżawi nieruchomość gruntową o pow. 750,00 mkw. zlokalizowaną między budyniem kluczowym ZOZ Busko-Zdrój a budynkiem oddziału gruźlicy i chorób płuc Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju z przeznaczeniem pod działalność oddziału kardiologii inwazyjnej i angiologii.

- Zależy nam na czasie. Chcielibyśmy jeszcze w tym roku oddać oddział do użytku, ponieważ w południowej części województwa świętokrzyskiego takiej placówki nie ma – mówi w rozmowie z portalem Medicalnet Sławomir Dalach, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej powiatu buskiego. W świętokrzyskim znajduje się pięć pracowni hemodynamiki, lecz wszystkie zlokalizowane są w północnej części województwa. Najbliższy oddział kardiologii inwazyjnej mieści się w Kielcach i jest oddalony o 50 kilometrów od Buska-Zdroju. – W stanach zawałowych, stanowiących zagrożenie życia w najwyższym stopniu liczy się czas, dlatego pomoc dla mieszkańców tej części województwa musi być tu, na miejscu – tłumaczy Sławomir Dalach.

Jak dodaje, szpital i starostwo buskie liczą na zainteresowanie inwestorów. W szczególności, iż Narodowy Fundusz Zdrowia zadeklarował, iż o ile oddział kardiologii inwazyjnej i angiologii w Zespole Opieki Zdrowotnej Busko-Zdrój ruszy, w 2011 roku przeznaczy osiem mln zł na przyszły kontrakt na świadczenia medyczne w tutejszej poradni hemodynamiki.

- Usługi z zakresu kardiologii inwazyjnej są sektorem rozwijającym się, ponieważ zapotrzebowanie na nie również jest spore, dlatego wierzymy, iż inwestorów nie zabraknie – mówi naczelnik. Dodaje przy tym, iż pierwsze nieoficjalne zapytania w tej sprawie do starostwa już spłynęły.


Czym jest Oddział kardiologii znaczenie w Leczenie O .