oferty siemens diagnostics co to znaczy

Co to jest Oferty Siemens i Mos Diagnostics zbyt drogie. Co znaczy: Diagnostics zbyt drogie Siemens.

Czy przydatne?

Oferty Siemens i Mos Diagnostics zbyt drogie definicja

Co znaczy:

Zakup tomografu komputerowegoOferty Siemens i Mos Diagnostics zbyt drogie

Siemens i Mos Diagnostics złożyły oferty na dostawę 16-rzedowego tomografu komputerowego dla szpitala powiatowego w Rypinie. TMS złożył ofertę po terminie. Ceny zaproponowane poprzez dwie pierwsze spółki przekraczały możliwości placówki i przetarg został unieważniony.
Siemens zaproponowała 1,87 mln zł za aparat, Mos Diagnostics – 1,52 mln zł. Oferta TMS nie była otwierana. Oczekiwana gwarancja na aparat miała wynosić 48 miesięcy. Czas realizacji zamówienia został określony na 10 tygodni. Następny przetarg placówka ogłosi w pierwszym tygodniu grudnia 2010 roku. Otwarcie ofert nastąpi już w styczniu 2011 roku. Szpital liczy więc, iż jeżeli wartość ofert tak jak aktualnie będzie przekraczać zakładaną do wydatkowania sumę, placówka znajdzie dodatkowe środki na sfinansowanie zakupu z nowego budżetu.

Szpital rocznie hospitalizuje około 7-8 tys. pacjentów. Prowadzi siedem oddziałów, w tym pomocy doraźnej, chirurgii ogólnej i urazowej, chorób wewnętrznych, oddział dziecięcy, medycyny paliatywnej. Placówka dysponuje laboratorium analitycznym, pracowniami RTG i USG, mammografu i endoskopową. Przy szpitalu funkcjonują dwadzieścia dwie poradnie specjalistyczne i pięć poradni stomatologicznych. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 18,5 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 11,5 mln zł, na leczenie hospicyjne i opiekę paliatywną – 808 tys. zł. W ramach leczenia stacjonarnego największe umowy po powyżej 3,5 mln zł obejmują świadczenia z zakresu chirurgii ogólnej i leczenia chorób wewnętrznych.


Czym jest Oferty Siemens i Mos znaczenie w Leczenie O .