oława projekt teleradiologii co to znaczy

Co to jest Oława: Projekt teleradiologii wdrożony. Co znaczy: teleradiologii wdrożony Zespół Opieki.

Czy przydatne?

Oława: Projekt teleradiologii wdrożony definicja

Co znaczy:

Inwestycja za prawie 185 tys. złOława: Projekt teleradiologii wdrożony

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie wdrożył projekt teleradiologii. Inwestycja kosztowała prawie 185 tys. zł i była w dużej mierze sfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Inwestycja polegała na zakupie odpowiednich urządzeń teleinformatycznych i wdrożeniu technologii komunikacyjnych na potrzeby rentgenodiagnostyki oławskiego szpitala. - Praktycznie projekt jest skończony, zakupiliśmy już sprzęt i wdrożyliśmy oprogramowanie - informuje doktor medycyny Andrzej Dronsejko, dyrektor placówki.


W ramach projektu zakupiony został serwer radiologicznych danych obrazowych (PACS) wykorzystywany do archiwizacji zdjęć RTG wspólnie z oprogramowaniem umożliwiającym wymianę tych danych z innymi jednostkami opieki zdrowotnej.


Wdrożenie projektu daje szpitalowi sposobność dystrybucji obrazów, zarówno wewnątrz jednostki, jak i do innych placówek i centrów opisowych dzięki Internetu. Pozwoli to na skorzystanie z usług teleradiologii – opisywania zdjęć i stawiania diagnoz na odległość, świadczonych poprzez centra opisowe, a również umożliwi przeszukiwanie baz centrów, porównywanie i analizowanie wyników, konsultacje i wymianę doświadczeń.


Korzystanie z usług teleradiologii pozwoli na diagnozowanie poprzez całą dobę, a więc także poza godzinami pracy lekarza radiologa zatrudnionego w ZOZ, bo wykwalifikowany personel centrów popularny będzie poprzez całą dobę, 7 dni w tygodniu.


Projekt niemal w całości sfinansowano z budżetu unijnego (powyżej 153 tys. zł dotacji).Czym jest Oława: Projekt teleradiologii znaczenie w Leczenie O .