olesno blok operacyjny tańszy co to znaczy

Co to jest Olesno: Blok operacyjny tańszy niż zakładano. Co znaczy: niż zakładano Remont bloku.

Czy przydatne?

Olesno: Blok operacyjny tańszy niż zakładano definicja

Co znaczy:

Plany modernizacji oddziałuOlesno: Blok operacyjny tańszy niż zakładano

Remont bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Oleśnie (woj. opolskie) prawdopodobnie będzie o kilka mln zł tańszy niż pierwotnie zakładano. Mimo to, nikłe są szanse na to, by inwestycja ruszyła jeszcze w tym roku.
Pierwsze plany zakładające modernizację bloku operacyjnego opracowano w 2006 roku. Odtąd były on kilkakrotnie modyfikowane, lecz cały czas ceny powiązane z wykonaniem projektu były wysokie. Pierwotnie zakładano, iż inwestycja kosztować będzie 18 mln zł.


Stanisław Belka, wicestarosta powiatu oleskiego szacuje, iż inwestycja może się jednak zamknąć w stawce 10 mln zł, z czego 7 mln zł zostanie przeznaczonych na roboty budowlane, a reszta na wyposażenie oddziału.


– Zrobiliśmy rozeznanie w pobliskim szpitalu w Wieluniu, gdzie już zrealizowano podobny projekt. Inwestycja kosztowała niecałe 7 mln zł - wyjaśnia Stanisław Belka. - Przez wzgląd na tym będziemy prosić spółki o ponowną wycenę – dodaje wicestarosta powiatu oleskiego.


Pomimo to, nie ma szans, by modernizacja bloku operacyjnego w oleskim szpitalu rozpoczęła się w tym roku. – W tegorocznym budżecie powiatu nie ma pieniędzy na ten cel – informuje Stanisław Belka. Inwestycji nie jest w stanie również sfinansować szpital ze środków własnych. - Placówka ma o 2 mln zł niższy kontrakt z NFZ niż rok temu. prawdopodobnie szpital będzie chciał pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pożyczkę na modernizację, a pow. ją poręczy – dodaje Stanisław Belka. Dotychczas nie zapadły jednak konkretne decyzje w tej sprawie.


Placówka ma czas do końca 2014 roku na dostosowanie bloku operacyjnego do standardów wymaganych poprzez Ministerstwo Zdrowia.


Czym jest Olesno: Blok operacyjny znaczenie w Leczenie O .