olesno może zainteresowane co to znaczy

Co to jest Olesno: EMC może być zainteresowane szpitalem. Co znaczy: zainteresowane szpitalem.

Czy przydatne?

Olesno: EMC może być zainteresowane szpitalem definicja

Co znaczy:

Przekształcenie placówki medycznejOlesno: EMC może być zainteresowane szpitalem

Starostwo powiatowe w Olesnie roważa przekształcenie miejscowego szpitala w spółkę prawa handlowego albo dzierżawę placówki. Starostwo uważa, iż szpitalem mógłby być zainteresowany EMC Instytut Medyczny. Decyzja zostanie podjęta w czerwcu 2011 roku.


- Myślimy, iż EMC mogłoby być zainteresowane szpitalem jeżeli pojawiłaby się stosowna propozycja z naszej strony – mówi Jan Kus, starostwa oleski. – Przedtem na ten temat z nami rozmawiali.

Szpital w Olesnie nie ma problemów finansowych, ani zadłużenia. Przekształcenie powiązane jest z zamierzeniem przeprowadzenia inwestycji w blok operacyjny, na którą potrzebne są środki.

- Przekształcenie musi wiązać się z korzyściami – mówi Jan Kus. – Być może łatwiejsze byłoby pozyskanie środków, gdyby placówka działała w formule firmy.

Starostwo przygląda się aktualnie firmom samorządowym prowadzącym szpitale w Kluczborku i w Prudniku, a również funkcjonowaniu szpitala w Ozimku należącego do EMC Instytut Medyczny.

Szpital powiatowy w Olesnie prowadzi sześć oddziałów, w tym ortopedii, chirurgii ogólnej, wewnętrzny, noworodkowy i położniczy, a również Szpitalny Oddział Ratunkowy. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 25,6 mln zł wobec 29 mln zł w 2010 roku. Na leczenie szpitalne jest przeznaczone blisko 20 mln zł na ratownictwo medyczne – 1,77 mln zł wobec 3,5 mln zł, w 2010 roku. W ramach leczenia szpitalnego największe umowy obejmują świadczenia z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ortopedii, świadczeń na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i anestezjologię i intensywną terapię.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firma EMC posiada osiem szpitali zlokalizowanych we Wrocławiu, Ozimku, Ząbkowicach Śląskich, Kamieniu Pomorskim, Świebodzicach, Kowarach, Katowicach i Piasecznie. Do firmy należą cztery przychodnie (zespół przychodni „Lubmed” w Lubinie, gabinet przy Łowieckiej we Wrocławiu, zespół przychodni „Formica” we Wrocławiu i „Medycyna Familijna” w Katowicach).

Czym jest Olesno: EMC może być znaczenie w Leczenie O .