oleśno protest wobec decyzji co to znaczy

Co to jest Oleśno: protest wobec decyzji NFZ. Co znaczy: decyzji NFZ Burmistrz i radni Olesna.

Czy przydatne?

Oleśno: protest wobec decyzji NFZ definicja

Co znaczy:

Szpital przegrał z prywatna spółkąOleśno: protest wobec decyzji NFZ

Burmistrz i radni Olesna wystosowali do wojewody opolskiego pismo, gdzie sprzeciwiają się wynikom konkursu na ratownictwo medyczne. Szpital powiatowy w Oleśnie przegrał konkurs, wygrała go spółka Falck.
Oburzenie przedstawicieli samorządu wywołał fakt, iż NFZ nie docenił starań szpitala, który wyremontował Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie zrobiono pomiędzy innymi. garaż dla karetek, dyspozytornię i pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych i utworzył lądowisko dla helikopterów. W czasie gdy teraz, wskutek wygrania konkursu poprzez firmę konkurencyjną, stacja pogotowia ma mieścić się w budynku danego POM-u, po drugiej stronie miasta (taką lokalizację wskazała spółka Falck). Wedle rezultatami konkursu Falck rozpocznie w Oleśnie działalność w dziedzinie ratownictwa od 1 lipca 2011.


Radni w swoim oświadczeniu wskazali również, iż szpital kupił w roku 2009 dwie karetki pogotowia, na które dostał dotację ze środków unijnych. Jeżeli placówka nie podpisze umowy z NFZ na usługi świadczone dzięki tego sprzętu, będzie musiała zwrócić dotację. Oświadczenie zostało skierowane na ręce wojewody opolskiego. Na razie samorząd miejski nie dostał na nie odpowiedzi.Szpital powiatowy w Olesnie prowadzi sześć oddziałów, w tym ortopedii, chirurgii ogólnej, wewnętrzny, noworodkowy i położniczy, a również Szpitalny Oddział Ratunkowy. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 25,6 mln zł wobec 29 mln zł w 2010 roku. Na leczenie szpitalne jest przeznaczone blisko 20 mln zł na ratownictwo medyczne – 1,77 mln zł wobec 3,5 mln zł, w 2010 roku. W ramach leczenia szpitalnego największe umowy obejmują świadczenia z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ortopedii i anestezjologię i intensywną terapię.


Czym jest Oleśno: protest wobec decyzji znaczenie w Leczenie O .