oszczędności podatku\ olsztyn co to znaczy

Co to jest Olsztyn: 70 tys. oszczędności na podatku. Co znaczy: oszczędności na podatku Szpital.

Czy przydatne?

Olsztyn: 70 tys. oszczędności na podatku definicja

Co znaczy:

Dodatkowe źródło przychodów dla szpitalaOlsztyn: 70 tys. oszczędności na podatku

Szpital Uniwersytecki z Olsztynie na wynajmie powierzchni około 500 m kw. ma około 6 tys. zł miesięcznie oszczędności na podatku od nieruchomości. Dodatkowym źródłem przychodów są wpływy z opłat za dzierżawę
Szpital Uniwersytecki z Olsztynie na wynajmie powierzchni około 500 m kw. ma około 6 tys. zł miesięcznie oszczędności na podatku od nieruchomości. Dodatkowym źródłem przychodów są wpływy z opłat za dzierżawę.

- Aktualnie zastanawiamy się nad unieważnieniem dwóch pozycji w przetargu na dzierżawę niewykorzystanych na cele medyczne pomieszczeń – mówi Tadeusz Myśliwiec, dyrektor szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie.- Alternatywą jest skrócenie okresu wypowiedzenia dzierżawy albo zawarcie krótszej umowy. Taki ruch jest niezbędny, gdyż wybrane budynki będą przeznaczone do rozbiórki przez wzgląd na planami budowy nowego skrzydła.

Placówka właśnie dostała informację o przyznaniu środków unijnych w wysokości 22 mln zł na inwestycję. Prace mogą ruszyć jesienią. Cały projekt został wyceniony na około 90 mln zł. Do nowego skrzydła o pow. 6,5 m kw. zostaną przeniesione oddziały neurologiczny, chirurgiczny, intensywnej opieki medycznej i otolaryngologiczny.

Szpital szuka najemców pomieszczeń, które nie mogą być użytkowane na potrzeby szpitala. Poprzednie umowy zawarte na 3-5 lat właśnie dobiegły końca. Pomieszczenia wykorzystane będą na przychodnia masażu i działalność usługowo-gastronomiczną. wybrane z wolnych sal, które wynajmowane były dotąd poprzez szpital, zostały przekazane na potrzeby dydaktyczne uczelni.

Szpital zatrudnia 227 osób na umowę o pracę i 48 na umowach cywilno-prawnych. Prowadzi 7 oddziałów, w tym neurochirurgiczny. Przy placówce funkcjonują również poradnie specjalistyczne, w tym gastrologiczna, neurochirurgiczna, okulistyczna, diabetologiczna i endokrynologiczna i ambulatorium ortopedyczne.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jednym z najmłodszych w Polsce. Powstał w 1999 roku z połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Kierunek lekarski otwarto w roku akademickim 2008/2009.

Czym jest Olsztyn: 70 tys. oszczędności znaczenie w Leczenie O .