olsztyn nowy szpital maja co to znaczy

Co to jest Olsztyn: nowy szpital do maja 2011 roku. Co znaczy: maja 2011 roku Jamal, firma.

Czy przydatne?

Olsztyn: nowy szpital do maja 2011 roku definicja

Co znaczy:

Inwestycja finansowana z kredytówOlsztyn: nowy szpital do maja 2011 roku

Jamal, firma prowadząca niepubliczne szpital ginekologiczno-położniczy i przychodnię z kredytu wybuduje nowy, większy szpital ginekologiczno-położniczy. Inwestycja warta około 10 mln zł została już rozpoczęta i powinna zostać zrealizowana do maja 2011 roku.
- Przy ul. Jagiellońskiej budujemy przedmiot o pow. 2,4 tys. m kw. na kilkanaście, może 22-23 łóżka – mówi Jan Malarkiewicz właściciel firmy i doktor. – Obecne obłożenie naszego 9-miejscowego szpitala, na który pomieszczenia dzierżawimy od szpitala miejskiego ma obłożenie 130 procent Rocznie przyjmujemy w nim 1300 pacjentek i odbieramy 700 porodów.

Pierwotne założenia mówiły o 1,7 m kw powierzchni nowego szpitala i 16 miejscach.

W nowym obiekcie znajdą się oddziały ginekologiczny, położniczy, intensywnej opieki medycznej i intensywnej opieki medycznej nad noworodkiem, blok operacyjny. Inwestycja jest finansowana w głównej mierze z kredytów. Kontrakt NZOZu Malarkiewicz i firma z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi na leczenie szpitalne 3,4 mln zł. firma liczy na jego powiększenie.

firma starała się o wsparcie unijne inwestycji w wysokości 1,5 mln zł, lecz dotychczas nie podpisała stosownej umowy. Gabinet prowadzona poprzez Jana Malarkiewicza także liczyła na dofinansowanie unijne w wysokości 965 tys. zł. Planuje podniesienie jakości i wprowadzenie nowych usług. Na razie zakontraktowane ma w NFZ ginekologię i położnictwo. Komercyjnie świadczy usługi z zakresu kardiologii, logopedii. Jest również poradnia laktacyjna.
firma wnioski o wsparcie unijne złożyła w ramach programu wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw.


firma Jamal została założona w 2005 roku. Jej sprzedaż w 2008 roku wyniosła 593 tys. zł, zysk netto 28 tys. zł. Kluczowym udziałowcem jest Jan Malarkiewicz.


Czym jest Olsztyn: nowy szpital do maja znaczenie w Leczenie O .