olsztyn oferta budimex co to znaczy

Co to jest Olsztyn: oferta Budimex wybrana przez szpital. Co znaczy: wybrana poprzez szpital.

Czy przydatne?

Olsztyn: oferta Budimex wybrana przez szpital definicja

Co znaczy:

Rozbudowa bloku operacyjnegoOlsztyn: oferta Budimex wybrana poprzez szpital

Budimex wygrał przetarg na budowę nowego bloku operacyjnego w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie za 43,28 mln zł. Odwołanie od wyboru złożyło konsorcjum Ekipa 3J i Climatic, którego oferta wynosiła 43,76 mln zł.
spółka Erbud zaoferowała wykonanie prac za 57,9 mln zł, a konsorcjum Rombud i Budoprzem – 53,9 mln zł. Łącznie do przetargu zgłosiło się dwanaście spółek. Projekt rozbudowy obejmuje pomiędzy innymi realizację bloku operacyjnego z 12 salami operacyjnymi i kompletnym zapleczem, salę wybudzeń na 17 stanowisk, centralną sterylizatornię, centralną szatnię pracowniczą i część dydaktyczną dla 120 studentów z salą audytoryjną i 2 salami seminaryjnymi. Budynek bryły podstawowej będzie trzykondygnacyjny z częściowym podpiwniczeniem.

Inwestycja będzie finansowana ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura Ochrony Zdrowia (50 mln zł) i ze środków własnych placówki, które wyniosą 22,39 mln zł , w tym 7 mln zł pochodzić będzie z pieniędzy wojewódzkich a 15 mln zł z kredytu komercyjnego.

Plany obejmują zarówno prace budowlane jak i zakup niezbędnego sprzętu do funkcjonowania bloku operacyjnego i sali wybudzeń. Szpital planuje kupić aparaty do znieczulenia, stoły operacyjne, kolumny anestezjologiczne, aparaty RTG, łóżka, szafki, wózki i kompletne wyposażenie sterylizatorni. Dostawy sprzętu planowane są na rok 2011. Szpital Wojewódzki w Olsztynie prowadzi 18 oddziałów, 16 poradni specjalistycznych i 7 działów i zakładów (wss.olsztyn.pl).

Budimex jest notowany na GPW w Warszawie. Jego kluczowym akcjonariuszem jest Ferrovial. Obiektem działalności Ekipy Budimex jest świadczenie szeroko rozumianych usług budowlano-montażowych realizowanych w systemie generalnego wykonawstwa w państwie i za granicą, działalność deweloperska i kierowanie nieruchomościami i w niewielkim zakresie działalność handlowa, produkcyjna, transportowa i hotelarska.


Czym jest Olsztyn: oferta Budimex znaczenie w Leczenie O .