olsztyn operacja obustronna co to znaczy

Co to jest Olsztyn: Operacja obustronna żuchwy. Co znaczy: obustronna żuchwy Dr Anna Bromirska.

Czy przydatne?

Olsztyn: Operacja obustronna żuchwy definicja

Co znaczy:

Nowoczesne technologie medyczneOlsztyn: Operacja obustronna żuchwy

Dr Anna Bromirska-Małyszko, ordynator oddziału chirurgii szczękowej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie przeprowadziła pierwszą w Polsce operację obustronnego wszczepienia stawów skroniowo-żuchwowych. Pacjentką była 23-letnia kobieta.
wskutek operacji kobieta zyska poprawny wygląd żuchwy, sposobność otwierania ust i normalnego spożywania posiłków.


- Operacja trwała 11 godz.. Pacjentce potrzebna jest dalsza rehabilitacja, by mogła funkcjonować bez utrudnień. Pani lekarz do zabiegu przygotowywała się poprzez pół roku. Do szpitala zgłosiła się następna pacjentka z taką dysfunkcją. Dotąd podobne operacje przeprowadzane były w stanach zjednoczonych ameryki – mówi Daria Rodziewicz, rzecznik szpitala w Olsztynie.


wydatek wszczepionych implantów to ok. 18 tys. zł, wydatki operacyjne – ok. 12 tys. zł. W procedurach Narodowego Funduszu Zdrowia jest wyszczególnione wszczepienie stawów skroniowo-żuchwowych, lecz jednostronne. Decyzja o operacji podjęta została poprzez dyrekcję pomimo to.


Szpital Miejski w Olsztynie prowadzi 15 oddziałów, w tym 10 zabiegowych takich jak na przykład torakochirurgii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, okulistyczny. Mieszczą się przy ul. Niepodległości 44. Placówka rocznie wykonuje około 9 tys. operacji i przyjmuje 1,8 tys. porodów. Hospitalizuje około 20 tys. pacjentów pośrodku roku i udziela powyżej 20 tys. porad. Kontrakt szpitala wynosi 54,88 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone 52,7 mln zł. Finansowanie świadczeń z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej ma wartość 2,79 mln zł.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Olsztyn: Operacja obustronna znaczenie w Leczenie O .