olsztyn rozważana sala co to znaczy

Co to jest Olsztyn: Rozważana sala hybrydowa. Co znaczy: sala hybrydowa Wojewódzki Szpital.

Czy przydatne?

Olsztyn: Rozważana sala hybrydowa definicja

Co znaczy:

Budowa bloku operacyjnego w placówceOlsztyn: Rozważana sala hybrydowa

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie rozważa utworzenie sali hybrydowej do jednoczesnych zabiegów kardiologicznych i kardiochirurgicznych. Sala miałaby powstać w budowanym bloku operacyjnym, na który ma składać się w sumie 12 sal.
- Nie jest wykluczone, iż sala do zabiegów kardiologicznych i kardiochirurgicznych stworzenie w budowanym obiekcie – mówi Jolanta Citko, z-ca dyrektor do spraw lecznictwa szpitala. – Na razie jednak jesteśmy na kroku rozważania możliwości jej utworzenia.


Modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie obejmie rozbudowę istniejącego budynku szpitalnego na potrzeby bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni. Powstać ma 12 sal operacyjnych, sale wybudzeń na 17 stanowisk, sala dydaktyczna dla studentów. Ponadto wyremontowane zostaną między innymi plac manewrowy dla ekip ratowniczych, stacja uzdatniania wody i tlenownia. Projekt zakłada również budowę dojazdów do nowych obiektów. Placówka dysponuje kontraktem na świadczenia z zakresu kardiochirurgii w wys9okości 6,9 mln zł, kardiologii inwazyjnej w wysokości 14 mln zł i kardiologii o wartości 5,9 mln zł.


Sala hybrydowa zaopatrzona jest w zbiór fundamentalny konieczny do prowadzenia zabiegów chirurgicznych i angiograf do obrazownaia stanu naczyń wieńcowych i jednoczesnego ich udrażniania. Ideą stworzenia sali hybrydowej jest współdziałanie ekspertów z różnych dziedzin takich jak kardiologia interwencyjna i kardiochirurgia. Pozwala to na jednoczasowe wykonywanie ustalonych operacji, które bez takich narzędzi musiałby być powtarzane albo przeprowadzane oddzielnie. Na sali hybrydowej znajduje się również aparat RTG. W Polsce sale hybrydowe mają między innymi Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Bielsko-Białej, szpital w Nowej Soli. Adaptację na potrzeby sali hybrydowej prowadzi Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach.


Czym jest Olsztyn: Rozważana sala znaczenie w Leczenie O .