olsztyn rusza rozbudowa co to znaczy

Co to jest Olsztyn: Rusza rozbudowa szpitala za 21,5 mln zł. Co znaczy: szpitala za 21,5 mln zł.

Czy przydatne?

Olsztyn: Rusza rozbudowa szpitala za 21,5 mln zł definicja

Co znaczy:

Dodatkowa powierzchnia w placówceOlsztyn: Rusza rozbudowa szpitala za 21,5 mln zł

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie podpisze 7 maja umowę z Warmińskim Przedsiębiorstwem Budowlanym na rozbudowę placówki wartą 21,5 mln zł. Prace powinny ruszyć jesienią. W planach jest również zakup sprzętu za 15 mln zł dla nowej części szpitala
Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane zostało niektóre na wykonawcę projektu w toku postępowania przetargowego w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Dokumentacja techniczna wspólnie z pozwoleniem na budowę powinna być gotowa w miesiącach letnich, później planowane jest rozpoczęcie właściwych prac budowlanych.

Inwestycja bazować będzie na dobudowie nowego skrzydła o łącznej powierzchni prawie 6 tys. m. kw. W nowo wybudowanej części znajdą się między innymi trzy oddziały szpitalne (patologii i wad wrodzonych noworodków i niemowląt, pediatryczny wielospecjalistyczny i rehabilitacyjny), apteka szpitalna i blok operacyjny, które zostaną przeniesione z aktualnie istniejącej części szpitala. Zakończenie budowy zaplanowane jest na październik 2012 r.

Projekt „Rozbudowa i doposażenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie” został oszacowany na 36 mln zł. Jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków samorządu województwa. Oddziały, które znajdą w niej własną siedzibę, zyskają większą niż dotąd powierzchnię. Z kolei oddziały, które pozostaną w aktualnie istniejącym budynku, zyskają dodatkowy metraż po jednostkach przeniesionych do nowej części. Zostanie również rozszerzony zakres udzielanych w nich świadczeń. Jednym z nich będzie Kliniczny Oddział Chirurgii Dziecięcej, na bazie którego będzie mógł powstać ponadregionalny ośrodek leczenia oparzeń u dzieci. Rozszerzony zostanie także zakres leczenia Oddziału Hematologiczno-Onkologicznego - o leczenie operacyjne guzów i wysokospecjalistyczne procedury leczenia białaczek. Własne miejsce uzyska także Oddział Kardiologii Dziecięcej (który jest w tej chwili pododdziałem).

Dzięki rozbudowie rozwiązany zostanie jeden z w najwyższym stopniu palących problemów szpitala, jakim jest zbyt mała powierzchnia sal chorych. Inwestycja w znaczny sposób przyczyni się zarówno do podniesienia komfortu pobytu pacjentów i ich rodziców w szpitalu, jak także jakości leczenia najmłodszych mieszkańców regionu.

Szpital posiada aktualnie 14 oddziałów i powyżej 30 poradni specjalistycznych. Rocznie hospitalizuje ok. 20 tys. pacjentów i udziela 250 tys. porad specjalistycznych i zabiegów rehabilitacyjnych.


Czym jest Olsztyn: Rusza rozbudowa znaczenie w Leczenie O .