olsztyn szpital inwestuje co to znaczy

Co to jest Olsztyn: szpital inwestuje w segregację. Co znaczy: szpital inwestuje w segregację.

Czy przydatne?

Olsztyn: szpital inwestuje w segregację definicja

Co znaczy:

Bezpieczniejsze sortowanie odpadów medycznychOlsztyn: szpital inwestuje w segregację

Szpital Miejski w Olsztynie wybuduje kosztem powyżej 300 tys. zł budynek segregacji odpadów. Będzie on spełniał obowiązki stawiane poprzez Ministerstwo Zdrowia i ułatwi spółkom transportującym odpady ich odbiór ze szpitala. Kapitał na inwestycję zapewnił Urząd Miasta
- Już w tej chwili prowadzimy segregacje odpadów i dzielimy je na komunalne, medyczne i surowce wtórne – mówi Jadwiga Orzeł, pracownik szpitala. – Jednak nowy budynek będzie zaopatrzony w specjalną śluzę oddzielającą poszczególne typy odpadów i pomieszczenie do mycia rąk. Odpady będą mogły być w nim przechowywane do czasu odbioru poprzez firmę, które ma z nami podpisaną umowę.

Budynek zostanie wykonany pośrodku 100 dni od podpisania umowy. W nowym budynku łatwiej będzie utrzymać czystość i będzie bezpieczniejszy dla pracowników. Szpital ma zawarte oddzielne umowy z firmami zabierającymi różne typy odpadów: odpady medyczne, komunalne i z przeznaczeniem na surowce wtórne. Rocznie produkuje w sumie blisko 208 ton odpadów, w tym 97 ton – medycznych, 21 ton – surowców wtórnych i 90 ton – komunalnych.

Szpital Miejski w Olsztynie prowadzi 14 oddziałów, w tym 10 zabiegowych takich jak na przykład torakochirurgii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, okulistyczny. Rocznie wykonuje około 9 tys. operacji i przyjmuje 1,8 tys. porodów. Hospitalizuje około 20 tys. pacjentów pośrodku roku i udziela powyżej 20 tys. porad. W 2009 roku placówka dostała tytuł Szpital Przyjazny Dziecku i List Gratulacyjny UNICEF Polska. Szpital prowadzi 350 łóżek. Dysponuje w Olsztynie dwoma budynkami przy ul. Niepodległości i Wojska Polskiego. W drugim budynku znajdują się oddziały reumatologii, walki z otyłości, dermatologii i są wynajmowane pomieszczenia na hospicjum. Od 2 lat szpital osiąga około 2 mln zł zysku netto. Całość inwestowana jest w sprzęt i aparaturę medyczną.


Czym jest Olsztyn: szpital inwestuje w znaczenie w Leczenie O .