olsztyn szpital miejski co to znaczy

Co to jest Olsztyn: szpital miejski inwestuje 10 mln zł. Co znaczy: inwestuje 10 mln zł Szpital.

Czy przydatne?

Olsztyn: szpital miejski inwestuje 10 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja ze wsparciem miastaOlsztyn: szpital miejski inwestuje 10 mln zł

Szpital Miejski w Olsztynie planuje gruntowny remont budynku przy ul. Wojska Polskiego. Kosztem 10 mln zł wymieni instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i przebuduje pomieszczenia tak, by sale były 1-i 2-osobowe. Planuje zakupy sprzętowe i ucyfrowienie.
- Kapitał na inwestycję zapewnia na miasto – mówi Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor szpitala. – Wymienione będą dachy, instalacje, przeprowadzimy również prace budowlane. W listopadzie pomieszczenia, które aktualnie wynajmuje niepubliczny zakład opieki ginekologiczno-położniczej,zostaną zwolnione i utworzymy w nich oddział okulistyczny na 20 łóżek i poradnie specjalistyczne z własnym tomografem. Ze swojej strony wyremontujemy także pomieszczenia hospicjum, które są od nas dzierżawione.

W budynku przy ul. Wojska Polskiego znajdują się oddziały reumatologii, dermatologii, zakład opieki pielęgnacyjnej, hospicjum i oddział leczenia otyłości. W budynku stworzenie centralna sterylizatornia. Nowa będzie również elewacja. Szpital planuje przetarg ogłosić w czerwcu, po zakończeniu konsultacji projektowych. Prace powinny rozpocząć się najpóźniej w sierpniu i zakończyć do jesieni 2010 roku.

Sprzęt szpital kupuje co roku z własnych zysków. aktualnie planowane są lasery i aparaty do znieczulenia. Na ucyfrowienie diagnostyki placówka stara się pozyskać środki unijne.

-Wykonujemy ok. trzy czwarte usług laboratoryjnych dla miasta – mówi dyr. Szymankiewicz-Czużdaniuk. – Wszystko jest skomputeryzowane. Zarabiamy również na diagnostyce obrazowej.

Szpital Miejski w Olsztynie prowadzi 14 oddziałów, w tym 10 zabiegowych takich jak na przykład torakochirurgii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, okulistyczny. Mieszczą się przy ul. Niepodległości. Placówka rocznie wykonuje około 9 tys. operacji i przyjmuje 1,8 tys. porodów. Hospitalizuje około 20 tys. pacjentów pośrodku roku i udziela powyżej 20 tys. porad. W 2009 roku placówka dostała tytuł Szpital Przyjazny Dziecku i List Gratulacyjny UNICEF Polska. Szpital prowadzi 350 łóżek. Od 2 lat osiąga około 2 mln zł zysku netto. Spółkom zewnętrznym zleca sprzątanie i pranie. Samodzielnie przygotowuje posiłki, za co została nagrodzona specjalnym certyfikatem.


Czym jest Olsztyn: szpital miejski znaczenie w Leczenie O .