olsztyn szpital uniwersytecki co to znaczy

Co to jest Olsztyn: szpital uniwersytecki ma 22 mln zł. Co znaczy: uniwersytecki ma 22 mln zł.

Czy przydatne?

Olsztyn: szpital uniwersytecki ma 22 mln zł definicja

Co znaczy:

stworzenie nowoczesna placówkaOlsztyn: szpital uniwersytecki ma 22 mln zł

Szpital uniwersytecki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzyma 22 mln zł z funduszy unijnych, i będzie chciał pozyskać następne 60 mln zł z budżetu państwa. Budowa nowego skrzydła szpitala mogłaby ruszyć już jesienią 2010. Jego wyposażenie będzie kosztować 40 mln zł.
- Całość projektu budowy i wyposażenia szpitala to około 90 mln zł. Gdyż ministerstwo zdrowia w tym roku zdecydowało się na udzielenie wsparcia projektom inwestycyjnym już rozpoczętym, my prawdopodobnie będziemy musieli przeprowadzić program fazami – mówi Tadeusz Myśliwiec, dyrektor szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie. – Na początku zostanie zrealizowana infrastruktura, później wyposażenie.

W planach jest budowa budynku o pow. 6,5 tys. m kw. Zostaną do niego przeniesione oddziały na początku chirurgiczny z blokiem operacyjnym, oddział intensywnej opieki medycznej, pracownie diagnostyczne i oddział neurologiczny i otolaryngologiczny. Szpital liczy na powiększenie liczby łóżek do około 200 z aktualnych 147. Spośród starych budynków szpitala po zrealizowaniu inwestycji użytkowany będzie jeden. W miejscu obecnego oddziału chirurgii ogólnej umieszczony zostanie oddział chorób wewnętrznych. Pozostałe budynki zostaną zaadaptowane na potrzeby naukowo-dydaktyczne.

Środki unijne pochodzą z konkursu rozpisanego poprzez marszałka województwa, który umożliwił o staranie się o nie w ramach programu rewitalizacji obszarów powojskowych.

Szpital zatrudnia 227 osób na umowę o pracę i 48 na umowach cywilno-prawnych. Prowadzi 7 oddziałów, w tym neurochirurgiczny. Przy placówce funkcjonują również poradnie specjalistyczne.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jednym z najmłodszych w Polsce. Powstał w 1999 roku z połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Kierunek lekarski otwarto w roku akademickim 2009/2009.


Czym jest Olsztyn: szpital znaczenie w Leczenie O .