olsztyn usługi laboratoryjne co to znaczy

Co to jest Olsztyn: usługi laboratoryjne za 378,7 tys.zł. Co znaczy: za 378,7 tys.zł Miejski.

Czy przydatne?

Olsztyn: usługi laboratoryjne za 378,7 tys.zł definicja

Co znaczy:

Analityka medyczna w placówceOlsztyn: usługi laboratoryjne za 378,7 tys.zł

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie będzie świadczył usługi diagnostyki laboratoryjnej dla szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie. Oferta ma wartość 378,77 tys. zł brutto. Usługa ma być świadczona poprzez 6 miesięcy.


W tym czasie szpital miejski wykona ok. 71 tys. badań 135 rodzajów. Najwięcej, ponieważ 4,5 tys. to badanie ogólne moczu, 4,1 tys. z zakresu parametrowej morfologii krwi, 4 tys. badań zostanie przeprowadzonych na obecność kreatyniny, 3,8 tys. – glukozy i 2,7 tys.- mocznika.

Laboratorium analityczne Miejskiego Szpitala Zespolonego funkcjonuje w Olsztynie przy ul. Niepodległości. Wykonuje badania z zakresu analityki ogólnej, biochemii, hematologii, koagulologii, immunologii, serologii grup krwi. Wyposażenie laboratorium obejmuje analizatory Roche Diagnostics i aparaty spółki Abbott i Bayer.

Szpital Uniwersytecki w Olsztynie prowadzi 7 oddziałów, w tym neurochirurgiczny. Przy placówce funkcjonują również poradnie specjalistyczne, w tym gastrologiczna, neurochirurgiczna, okulistyczna, diabetologiczna i endokrynologiczna i ambulatorium ortopedyczne. Jego kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 12,98 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone 11,68 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują chirurgię ogólną i neurochirurgię – powyżej 3 mln zł każda. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jednym z najmłodszych w Polsce. Powstał w 1999 roku z połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Kierunek lekarski otwarto w roku akademickim 2009/2009.

Czym jest Olsztyn: usługi laboratoryjne znaczenie w Leczenie O .