olsztynek ratownictwo medyczne co to znaczy

Co to jest Olsztynek: 645 tys zł na ratownictwo medyczne. Co znaczy: 645 tys zł na ratownictwo.

Czy przydatne?

Olsztynek: 645 tys zł na ratownictwo medyczne definicja

Co znaczy:

Kontraktowanie świadczeń na drugie półrocze 2011Olsztynek: 645 tys zł na ratownictwo medyczne

Gminne Centrum Zdrowia Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Olsztynku otrzymało finansowanie usług ratownictwa medycznego. NFZ, który dysponuje pieniędzmi budżetu centralnego, przyznał placówce kontrakt o wartości. 645,8 tys zł.
Finansowanie zostało przyznane na drugie półrocze 2011 roku. Kontrakt na ratownictwo medyczne dla tej placówki obowiązujący do końca czerwca 2011 roku wynosił 671,5 tys zł. Gminne Centrum Zdrowia w Olsztynku prowadzi poradnie ginekologiczno-położniczą, fizjoterapii, otolaryngologiczną, chirurgiczną i pogotowie ratunkowe a również świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Umowy na świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wynoszą do końca czerwca 2011 roku 359,9 tys zł. Placówka dysponuje również umową na usługi rehabilitacji leczniczej. Gabinet podlega Urzędowi Miasta w Olsztynku. Pogotowie dysponuje jedną karetką, która obsługuje teren zamieszkały poprzez powyżej 12 tys. osób.


Ratownictwo medyczne jest finansowane z budżetu centralnego, lecz weryfikacją wyposażenia karetek i kontraktowaniem świadczeń zajmuje się Narodowy Fundusz Zdrowia. Poszczególne województwa otrzymują określone środki na wykonywanie zadań związanych z ratownictwem medycznym. W 2011 roku na świadczenia rząd przeznacza powyżej 1,7 mld zł, co jest poziomem porównywalnym z rokiem 2010. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego umowy na ratownictwo medyczne są zawarte z 22 placówkami. Wartość finansowania do końca czerwca wynosi łącznie ok. 40 mln zł.


Czym jest Olsztynek: 645 tys zł na znaczenie w Leczenie O .